terkakik

Charakteristika Švejka ???

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jste otázku do kategorie HUDBA, takže uvádím toto:

" Podle románu napsal americký skladatel Robert Kurka (1921–1957) operu The Good Soldier Schweik (Dobrý voják Švejk), která měla premiéru v dubnu roku 1958 v New Yorku. Švejkova postava v opeře je tenor
.
Roku 2001 měl v Berlíně premiéru německý muzikál Schweyk it Easy s hudbou Konstantina Weckera. "

Více se dovíte v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­sudy_dobr%C3%A9ho_v­oj%C3%A1ka_%C5%A0vej­ka_za_sv%C4%9Btov%C3%A9_­v%C3%A1lky

Další odpovědi
gecco

Švejk je velmi charakteristický – ať už myslíš knihu nebo postavu.
A co s tím?

Lamalam

A co s ní má být?

marci1

Pokud si přečteš Haškovu knihu nebo shlédneš film, tak lehce zjistíš, jaký byl. 🙂
Doplňuji:
Omlouvám se, „zhlédneš“. Chybička se vloudí. 🙂