FikeCZ

Chapu dobře pojem složenka?

Takže ja to vyplnim přijdu na poštu dam ji to k okynku dam ji ty penize např 500kč a když mne to příjde vezmu to dam to na poštu a ona si tu složenku necha a da mi 500kč?Možna to chapu blbě!

Nejlepší odpověď
annas

Na poště se dnes může platit poštovní poukázkou A, B, C, dobírkovou atd.

Když posíláte peníze soukromé osobě, vyplníte poukázku C, dáte úřednici Kč 500,–- a zaplatíte rovněž poštovné. Jako doklad o odeslání obdržíte ústřižek.

Adresát, jemuž jsou peníze určeny, si vyzvedne Kč 500,–- na poště ve svém bydlišti podle adresy, kterou jste napsal.

Když vám budete někdo posílat peníze, tak odesílatel je předá na poště a vy pak peníze dostanete v místě svého bydliště.

Vaše otázka je trochu zmatená.

Další odpovědi
anonym

V návaznosti na reakce ostatních se pokusím interpretovat oč vlastně tazateli šlo.
Vzhledem k tomu, že se zaregistroval teprve dnes a je to jeho 1. (a možná i jediná) otázka a nejspíš bude poměrně mladý, když mu ještě chybí takováhle triviální zkušenost.
Takže chtěl vědět jak funguje složenka při podání a při příjmu. Sám sobě by snad takhle neblbnul.
Stačí ještě dodat, že složenkou lze platit i na účet v hotovosti na rozdíl od bezhotovostních bankovních převodů, kde žádné poštovné neplatím.
Doplňuji:
Ad standa, díky za palec, je to pro mne pocta od profíka.
Všiml jsem si, že sám palci šetříte, ač je je vždy dostáváte díky věcným a fundovaným odpovědím.
(Také jste zde zřejmě jediný, kdo provozuje AK).

Michal Kole

Ano je to tak, akorát navíc dostanete ústřižek, že jste peníze poslal nebo že jste peníze dostal

hanulka11

posíláš-li peníze někomu dáš složenku a 500kč a poplatek za složenku cca 26kč/ netuším přesně/

pokud ti někdo pošle peníze , dostaneš do schránky poukázku a s tou půjdeš na poštu budou chtít OP a musíš to podepsat a vyplatí ti částku uvedenou na poukázce
Doplňuji:
pokud to chceš poslat sobě…sice nevím proč …vyplníš odesílatel i příjemce stejné jméno a adresu…to by fakt byla blbost ,ještě na tom proděláš zaplatíš za složenku

kablik

Já vaši otázku chápu tak že si hodláte poslat sám sobě 500kč aspon to tak vyplývá z toho co popisujete, není to ale nějaká blbost?

bolak

Odpověď uživatele Dr. Axl byla dobodávana podvodně, palec byl od uživatelky ocko byl přidělen více jak rok od zadání otázky. V době vložení odpovědi zde ocko ještě nebyla ani zaregistrována.

Děkujeme za pozornost 🙂

annas

Viděla jsem i další skutky , které se dějí , ale všechno je marnost a trápení ducha …:))