iwetax

Chápete to?

V našem městě je jeden krám se zeleninou, takže si dovedete představit ceny papriky za 90kč Rajčata za 65kč. V létě ale přijel pán se stánkem a na ulici prodával za pro nás pohádkové ceny jablka za 15kč , meruňky za 18kč…
Když vyděli zájem začali k nám jezdit i jiný stánkaři. A náš krám s drahou zeleninou byl prázdný. Prodavačka se proto sebrala a postavila si stánek na náměstí taky, samozřejmě za své ceny.
A teď něco k zamyšlení: Tato naše vydřidušská prodavačka tam měla banány, které jiní neměli. Šla jsem proto k ní , pěkný banány měla za 29kč/kg Měla tam dva trsy na každém asi 9banánů. Chtěla jsem si vzít jen tři a utrhnou si je. Ona mi ale řekla, že když je utrhnu tak cena bude 39.kč/kg Chápete to? Já ne . Proč když si utrhnu banány z trsu tak se cena zvíší?

Nejlepší odpověď
mojitek

Ta prodavacka je prachsprosty šizuňk.Presne bych udelal to co uz tady nekdo psal: odtrhnul bych banany od sebe a sel bych o kramek dal.V kazdem pripade vam musi prodavat zbozi za cenu -UVEDENOU.Jestlize ma u bananu uvedeno pouze jednu cenu 29,– za 1 kilo,tak vam i 1 banan musi prodat takto.V opacnem pripade bych to nahlasil na zivnostensky urad.

Další odpovědi
anetadela1

Tak to je dobrý nesmysl! To jsem snad ještě nezažila. Ale zřejmě je to její věc a když to lidi koupí, tak jsou hloupí. A ona to tak bude dělat dál, protože vždy prodá. Proč ne, že jo? KDyž si je ale nikdo kupovat nebude, tak s tím přestane…

panenka

nechápu to iwetax jen ti na to můžu říci že bych k ní příště nešla protože je to pěkná vydřiduška.to jsou ti malý podnikatelé v naší zemi

Nuk nuk

Ne, nechápu to, ale takoví jsou lidé. Prostě je prodavačka hloupá a neumí to. Osobně bych u ní už nenakoupila, alespoň ne v létě, pokud bude jiná možnost.

HOMER

Takovou prodavačku bych nechal,i s jejími banány,svému osudu.Nejspíš tím asi myslela,že cena 29 kč je jen při nákupu celého trsu.Jak se znám,utrhl bych si dřív,než by stihla říct borůvka a při zjištění této noviny,bych si šel koupit meruňky.

fortin

Iweta x, jste jedna z mála vnímavých. Kéž by jsme byli takoví všichni. Jenže znáte to, babička dnes musí koupit vnukovi banány a přece pro levnější nepojede na trh. Takže nás sice upozorňujete na zlodějskou prodavačku ale my co nesledujeme ceny nebo nemáme buňky tak nám takový způsob prodeje vyhovuje. Zvlášť když si sousedky povídají o pěkných banánech které koupily a o podivném zvýšení ceny o 10 korun raději nemluví protože jedna nemůže chodit daleko a druhá to koupí i přes vaše varování.
Rozumnější prodavačka by zvolila taktiku marketů. Na ceduli by stálo:
Kilo za 39,– ale při koupi od jednoho kilogramu pouze 29,–

Jahoda

Toto je veliký nesmysl! Když si banány utrhnete, cenu by Vám zvýšit neměla. Ona si prostě chtěla vydělat a taky si vymyslela svá pravidla. Určitě k ní ale příště nechoďte! Je to pěkná podvodnice!!