annas

Chápete, proč jsou různé absurdity předmětem vědeckého výzkumu na půdě univerzit a jiných pracovišť?

Různé vědecké výzkumy a objevy vzbuzují úsměv. Uvádím některé z nich, které podle MF Dnes získaly „Antinobelovky“.

  1. V biologii, že se jeden druh brouka páří s určitým typem pivní lahve.
  2. Norský badatel se snažil zjistil, proč lidé vzdychají.
  3. Zda smradlavý sýr Limbur přitahuje komáry šířící malárii a zda je přitahují i páchnoucí lidská chodidla.
  4. Za nekrofilii u divokých kachen.
  5. Za to, že jsou blondýny agresivnější než brunety,
  6. že muži, s nimiž se matky v dětství nemazlily, jsou promiskuitní,
  7. že takzvané hlavní číslo lásky je 5683. Pokud jej máte na mobilu, určitě lásku nepostrádáte…

Atd.

Jde o skrytou reklamu, nabídku či snahu některých vědců vstoupit do dějin?

Nejlepší odpověď
www

To, co může vypadat jako absurdita-zvláště v podání médií-absurditou ve své podstatě nemusí být.
Stačí mnohdy jen net, přemýšlet, chtít a logické vysvětlení je tu 😉 !
Př.: brouk se pokouší o kopulaci s hnědými láhvemi.. Proč? Vysvětlení bylo již mnohokrát a zcela jasně.
Ale jistě, jsou vědecké instituce, které se zabývají mně nepochopitelnými problémy. To ale nemusí znamenat, že cosi dělají zbytečně, nebo nazdařbůh. Nejsem odborník na veškerou problematiku, vlastně na žádnou. Jsem pouze přemýšlející laik. 😁
Zkušenost, studium, názor

Další odpovědi
anonym

Nemají co na práci a tak si bádají a bádají..jestli tihle „vědci“ vstoupí někdy do dějin?Minule jsem četla toto:

Pokud chcete svého partnera co nejvíc rozvášnit, naservírujte mu před odchodem do ložnice dýňový koláč. Podle výzkumu doktora Alana Hirsche z Chicaga totiž jeho vůně vzrušuje muže nejvíce. V těsném závěsu za dýňovým koláčem se pak drží levandulové aroma.

Už se vidím,jak taťkovi peču dýňový koláč,natřásám levandulí provoněný polštář..Pan doktor asi musel na tohle přijít při dlabání dýně před halloweenem.

Mapel

Podstatu řekl www, ale vědec opravdu nebádá kvůli penězům. To by šel spíš do politiky. Výzkum mohou dělat jen nadšenci co nekoukají na peníze. Pro peníze to nikdy nedělá vědec.

Lucijej

A kde jinde by se mělo bádat, kdy ne na na vědeckých pracovištích? Bádá se, protože dotyčného vědce zajímá proč a nač. Spousta vědců bádá, prože je to jednoduše zajímá a to, že to nebude mít využití je nezajímá. Jsou dva typy vědců. První typ bádá, aby věděl, byť se jedná o „ptákoviny“ a druhý typ bádá, aby využití výsledků mohl prodat a vydělat.

jmhad

Jde o to,aby jsi se naučila přemýšlet a udělat si vlastní názor.

Drap

Něco je z recese a něco z tšch důvodů. že si to někdo zadá a sponzoruje to.

IK

Když jsem dělala přijímačky na sochařství (nevzali mě), byl tam jeden exot, který měl názor že je třeba na sebe upoutat pozornost. Tak tomu svému panákovi který měl představovat zadaný úkol „práce“ vrazil do rukou dřevěný klacek, který se tyčil nad ostatní stojany. Byl to pak takový hrdě stojící muž držící klacek (za totáče to opravdu vystihovalo práci víc)

Hlasovala bych za „vstoupit do dějin – prosadit se“

Doufám že lidstvo jako takové tímhle směrem nejde.

HugoCharles

Společenské vědy nejsou skutečné vědy.