Chapete lidi , kteri ziji v manzelstvi … , kde uz laska je uplne cizi slovo … naopak :

Ponizovani , urazky , mozna i domaci nasili , vzajemna averze … proc spolu zustavaji ? To cekaji , az jeden z nich umre ?? To muzou take cekat jeste 20 , nebo 30 let !? -iv-

Nejlepší odpověď
dudu

Říká matka druhý den po svatbě své dceři-novomanželce:
„rychle zjisti, co ten tvůj papá nejraději a to se nauč perfektně vaři, protože od ženské chlap možná odejde, ale od talíře se zamilovaným jídlem neuteče zcela určitě“.
Takže to může být první činitel, že dva spolu zůstávají a snad přichází též v úvahu zcela banální: „rádi se už sice nemáme, ale snášíme se natolik, že se nepobijem“.

Další odpovědi
anonym

Tradice mají velice hluboké kořeny. Církev dlohá staletí hlásala, co bůh spojí, člověk nerozdvojuj. Ještě naši prarodiče to respektovali, ale byli daleko rozumnější, tolerantnější a slušnější. Mnohdy se z toho stal prostý zvyk (ne nadarmo se říká, že člověk si zvykne i na šibenici).
Dnes se toto vše vytrácí, žije se rychleji a ženy se všestranně emancipují, už jim dávno nestačí to, co jejim babičkám.
Také ve výrazné převaze dnes podávají návrhy na rozvod.

eLx

Manželství, láska… abstraktní pojmy, který naplní a dá jim význam až naše zkušenost. Tvoje zkušenost zřejmě nebyla moc pozitivní a tak to vidíš takto. Moji rodiče jsou ženatí už dlouho a nic z toho, co popisuješ se u nich nevyskytuje.

Myslim, že právě tady slovo láska nabejvá na významu, neboť už nejde tolik o tu sexuální energii jako o vzájemnost.
Doplňuji:
Samozřejmě, pokud je to v tom stavu, ve kterém píšeš, je hloupost zůstávat spolu. ;)

modriblesk

berou maželství jako něco bez čeho už nemužou žít.tady to pouto je sylnější než vaše pocity,a asi tonebude takové jak to zde popisujete uvedte něco kokrétního

baghira

Ano, lidi se nechovají vždy racionálně. Protože to jsou lidi.

Terča 321

ANo chápu to například ty lidi mají děti a pro ty děti by to bylo dost velká silná rána to jee také jeden z dúvodú!

Deli

Proč spolu zůstávají?
Třeba kvůli dětem (těm by ale bylo líp v rozvedených klidných rodičů, než už nerozvedených a nervózních…).
Často kvůli finančním a bytovým poměrům.
Leckdy žena nemá sílu rozetnout to a odejít.

Rozhodnutí vztah ukončit je vždy velmi těžké. Ale také velmi posilující.