annas

Chápete jednání některých seniorů?

Téměř dennodenně čtu v tisku, jak jsou staří lidé důvěřiví. V Hranicích na Moravě 85letý muž vpustil do bytu 2 muže. Vetřeli se dovnitř pod záminkou, že má doma určitě falešné peníze, a proto mu je vymění. Odešli s úlovkem 220 000 Kč. Starý pán čekal na „pravé“ peníze, proto podvod ohlásil až druhý den.

Mé 85leté sousedce přišly 2 ženy nabídnout odškodnění za strádání ve 2. světové válce.
Přišla o 100 000 Kč, která měla na opravu střechy.

Nejlepší odpověď
dudu

V podstatě se jedná o lidi nehodící se do tohoto světa. Byli vychováni k úctě a pokoře k rodičům a ke starším. Byli učeni, že lhát a krást je velký hřích a za běžné považují ctít obecné mravy.
Nejsou ani hloupí ani naivní, jen svoje okolí vidí jinýma očima a nevnímají, že dnes jsou hodnoty zcela jinak nastaveny,… nekradou jednotlivci, ale krade se, loupí a podvádí kolektivně, kdo platí daně je vůl, slovo a podání ruky je bez ceny, atd.
Často přemýšlím jestli jim ten jejich svět, ve kterém ještě stále žijí, nemáme závidět.

Další odpovědi
kropitko

Jelikož ještě nejsem senior,tak to nedokážu pochopit…pravdou je,že jsou starouškové příliš důvěřivý,nedávají si pozor a právě proto si je tyto lidské hyeny vyhlídnou a okradou. Pravdou je,že když už mají peníze doma,neuloží si je do nějaké banky,tak by měli být opatrnější.
Doplňuji:
ještě bych chtěla doplnit,že tyto lidské hyeny se nezaměřují pouze na staroušky,ale bohužel i na občany s nějakým postižením.

vagra

Patřím ke starším lidem a vysvětluji si to tak,že podvádění lidé jsou z generace,která s takovým hyenismem nepřišla do styku.Ještě si nestačili zvyknout na dnešní dobu.Nevěří tomu co se píše a když takové případy vidí v televizi,tak si myslí,že se jim to nemůže stát.Většinou se jedná o samotné lidi starší 80ti let.
Peníze mívají doma v hotovosti.
Takové si ti grázli vytipují a pak okradou.
Tresty za takové zločiny jsou příliš nízké.

rynek878

moje maminka je z těchto zpráv tak vyjukaná,že i přes den je zamčená,řetízek a ještě západku,myslím,že by se měli takto chovat i ostatní staří lidé,ačkoliv se mi to někdy zdá až úsměvné,než mne pustí do bytu.

mosoj

Pochopit nemůžeme, protože nemáme jejich myšlení. Myšlení a celkově povaha se na stáří rychle mění ( samozřejmě kopíruje vychování a chování po celý život). Ne nadarmo se říká že je někdo dětinský. Ze starého člověka se zase stává malé dítě a to hlavně myšlením a k tomu se přidává slábnutí paměti. Toho využívají všichni tito
nemorální gauneři. Věřte , že to zažijeme více nebo méně všichni, pokud se takového věku dožijeme. Proto je za to neodsuzujme, ale pomáhejme a chraňme je.
Doplňuji:
Bohužel trend v současné společnosti je takový, že komu je nad padesát let není s pohledu mladých normální člověk.

sisi0110

Já osobně to nechápu, ale moje babička (85 let) je také důvěřivá. Vpustila si do bytu podobmního prodavače, který jí prodal za tisíce kosmetiku, přičemž v lahvičkách byla jen voda. Naštěstí jí neublížil. Možná v bytě něco hledal, ale nenašel nic. Babička si na radu naší rodiny dala své peníze do banky. Možná pro nás tohle jednání není pochopitelné, ale babička je strašně zapomnětlivá (hlavně krátkodobá pamněť) a celkově je velice ochotná a hodná. Je čím dál tím víc naivní a ono to všechno spěje k takovým excesům. Třeba budem v jejím věku stejní, nemůžeme říci jaké to je v jejich situaci. Každopádně my se snažíme neustále babičku upozorňovat ať si dává pozor na zneužití její důvěry, to je asi jediný způsob jak takovým věcem předcházet.

Lucimia

Je to hrozné, co dneska lidé dokáží udělat starým nebo postiženým důvěřivým lidem. Sice si říkám,že já bych nenaletěla, ale to nikdy nemůžu vědět, co bude až budu stará. Je to hrozné a neuctivé, nechápu černé svědomí těchto zlodějů.

Michal

Nemohu napsat,že chápu,ale myslím si o tom své.

Zdroj: život

Klarisa

Chápu staré lidi,protože ikdyž nejsem ještě stará jsem bohužel velmi důvěřivá,zrovna nedávno jsem také naletěla.Nejhorší je,že zloději nebo spíše podvodníci chodí i do kostela a podvodem z lidí tahají peníze.Dokonce se to stalo mladému člověku,že dal v kostele jedné ženě,která velmi plakala,že nemá na jídlo, 200kč.Pak ji sledoval,nějak se mu to nezdálo a ta žena šla do hospody a peníze předala svému kumpánovi.Tento mladý člověk,když to viděl jim nadal,ale peníze nedostal.Musel nakonec utéct,aby jednu neslíznul.Takže varuji všechny důchodce,aby si dali pozor i v kostele.