Avatar uživatele
anonym

Chápe někdo tento citát?

„Jsem pravdomluvný, co na srdci, to na jazyku. Umím ctít, milovat i nenávidět, znám lidské hodnoty, co mají nějaký smysl.
Jsem milosrdný bouřlivák, co umí pohladit vším, co po ruce mám...... mám rád děti, zvířata, dobré jídlo, pivo, věřím v dobro…
Miluj svého bližního, a kde můžeš, majzni ho!!!“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, johana 56, gecco před 3167 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Rozporuplné … část kladné hodnocení, ale vždy je vyvráceno tím negativním.

Nelíbí se mně slova o nenávisti, je to negativní emoce, která se často projevuje jeho vulgárními projevy. Vždyť „zlo není to,co vchází člověku do úst .Zlo je to,co z nich vychází“. (Alchymista)

Biblický citát „Miluj bližního svého …"Když mám milovat svého bližního, tak to znamená, že ty "vzdálené“ mám nenávidět?

Nenávist či „majznutí“ holí je zlo, které by neměl nikdo přiživovat
----.

Vzpomněla jsem si na starou pohádku, o dvou vlcích. Hledala a naštěstí jsem ji našla na netu.

"Starý indián vyprávěl svému vnukovi o boji, který probíhá uvnitř každého
člověka. Řekl mu, že takový boj se dá přirovnat ke krutému souboji dvou vlků.

Jeden z nich je zlý – je to závist, žárlivost, smutek, sobectví, nenávist, hrubost, sebelítost, domýšlivost a ego.
Ten druhý je dobrý – je to radost, láska, pokoj, naděje, vyrovnanost,
skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra.

Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvilce se zeptal: „A který z nich vyhraje?“

Starý indián odpověděl: „Přece ten, kterého krmíš!“ ".

http://www.ara­gorn.cz/disku­ze/dobro-x-zlo/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Chybí mi tam ještě: „Myslím to upřímně!“…
😉
O pravdomluvnosti dotyčného uživatele si myslím své – od doby, kdy se pokoušel rejpat do několika zdejších uživatelů a ´podřekl´ se, že to dělá na ´objednávku´ někoho ´třetího´…
Pak taky vím o jednom podrazu, jehož se dopustil..
___
Prostě – obyčejnej ´pravdomluvnej křivák´…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Pravda občas bolí,ale rozhodně je lepší,než lži a pochlebování.Uz­návám hodnoty důležité pro mě, avšak neodporující základům morálky, slušnosti a respektu vůči ostatním.Za svou špatnou náladu neviním okolí.
Poradím,pokud mozek funguje.Správné myšlenky se rodí v této oblasti, „po ruce“ bývají jiné nástroje.Špatně vyjádřená myšlenka může zapůsobit hůř než šlehnutí biče.Jeden má rád holky,jiný vdolky a dnes bohužel platí,že ‚dobro musí být po zásluze potrestáno‘.
Toto chápu trošku jinak,raději se nechám pro poučení „majznout“ já,třeba se agresorovi jednou vrátí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To není citát, to je lež! Prý pravdomluvný! Ten lže (autor) jako když tiskne!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arachis

citím to podobně,takže já bych to přeložila asi takto,autor má srdce na dlani,ale schytává přes svou dobrosrdečnost jen rány a tak zjistil a možná se i tak rozhodl chovat,že nejlepší obrana je útok,protože vyhrávají jen ti špatní

před 3167 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek