kamila44444

Chameleoni

Musí mít chameleon terárium přímo pro ně, nebo může mít i akvárium? Co všechno tam chameleon musí mít?
Lampa musí být rozsvícena i přes noc?
Doplňuji:
zatím ho nemám ale chci si ho pořídit je to CHAMELEON JEMENSKÝ.

Nejlepší odpověď
Damiana

Podobný zážitek jako Ocko.
Můj známý má už čtyři roky chameleona. Nemá ho ale pořád v teráriu, tam má jen takovou svou „boudu“. Poprvé jsem myslela, že je to umělotina, ale když se pohnul, docela mě vyplašil. S oblibou totiž vysedává na bonsaji u okna a loví mouchy. Tak ti nevím.

Další odpovědi
anonym

Viděla jsem chameleona, který s oblibou seděl na stojací lampě. Neměl ani terárium, ani se mu nepřisvěcovalo a vypadal spokojeně.

beer

Záleží na velikosti zvířete a tím i akvária, ale lze to. Zakrýt to pak musíš tak, aby neutekl a současně měl vzduch.
Mrkni na další sem (ch.jemenský):
http://www.shark-chameleon.wz.cz/chov­.htm

Jaký druh chameleona máš?
OK, snad postačí toto:
http://kalicik­.blog.cz/0704/chov-chameleona-jemenskeho
http://www.ak­varko.cz/clan­ky.php?str=62
Doplňuji:
Chameleoni jsou různě velcí a zejména od těch větších musí být odstraňování skvrn po jejich mnohdy řídkém trusu z koberce, nábytku atd. učiněným požitkem ))
Doporučuji určitě terárium, pak sama uvidíš..

www

Pro začátečníka bych doporučil určitě třeba nějaké to akvárko a pokusy s chovem navolno nechal na pozdější dobu.
Stejně ale jde většinou jen o jakési předváděníse návštěvám, že například „on bydlí na lustru“ 😁.

Terárium jde udělat i z bývalého akvária ale je třeba zajistit alespoň nějaké větrání a chameleon myslim rád šplhá ve větvích a pod. takže to chce spíš vyšší než delší. Nejlepší je si udělat terárium sám,např z OSB desky to neni drahé ani složité, pak si pohrát a vyrobit nějaké pěkné pozadí apod. Pokud si s tim dáš trochu práci bude to vypadat fakt hezky. Přečti si něco na internetu je tam fakt mraky informací o chovu. chameleony sice nechovám ale i tak si myslim že jednim z hlavních cílů teraristy je CO NEJVÍCE NAPODOBIT PROSTŘEDÍ VE KTERÉM DANÝ DRUH V PŘÍRODĚ ŽIJE, ŇÁKÝ CHOV NA LAMPIČCE NEBO NA GAUČI SE MI FAKT NELÍBÍ,a přijde mi to vůči zvířeti dost blbý. Co se týče vytápění v noci, existuje spoustu možností jako topné kabely, kameny, různé zářiče je toho dost..