Květoslava15

Proč se mě po návratu z dovolené chameleon bojí?

Chtěla jsem se zeptat, odjela jsem na dovolenou a nechala chameleonka doma, ale starali se o něj moji přátelé. Předtím, než jsem odjela, byl to úžasný mazlíček, škrábal na sklo terária, že chce ven, když jsem mu dávala cvrčky, skákal mi na ruku, aby mohl jít ven. Sedával mi na hlavě a dokonce se mazlil. Takové moje malé miminko. Když jsem ale přijela z dovolené, byl celý hnědý a schovával se přede mnou. Když někdo příjde k terárku, hrozně se bojí, skovává se a někdy otevírá pusu a někdy prská, což nikdy předtím nedělal. Schovává se za květináč a bojí se, když někdo zvedne ruku. Tak jsem se chtěla zeptat, mí přátelé tvrdí, že mu nic neudělali, že mu jen dávali jíst a rosili mu terárko. Prý to může být tím, že jsem ho „opustila“ na ten týden a teď je naštvaný nebo vystresovaný. Mně ale přijde divné, aby se bál ruky nebo člověka. Tak jsem chtěla vědět, jestli mu opravdu něco udělali nebo pokud je opravdu „uražený“, což si tedy nemyslím, případně nějaké rady, jak se teď k němu chovat nebo co dělat, aby se přestal bát a zvykl si znovu na mě, pokud je to ještě vůbec možné. Velmi mě to trápí a moc děkuji za případné rady.

Odpovědi
Kankys

Určitě bych zašel k veterinářovy , jestli je zdravý. A že by byl naštvaný že jste byla pryč podle mě naopak měl by mít radost a víc si vás hlídat.