Kai

Ch. Dickens – Oliver Twist → dokázal byste někdo říct, co předcházelo té ukázce?

http://m.rozhlas­.cz/vltava/li­teratura/_zpra­va/charles-dickens-oliver-twist--1052425

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že v ukázce je zachycené Oliwerovo loučení se siročincem, kam ho radní umístili, když jeho matka brzy po porodu zemřela.

Vychovatelka Mannová se velmi svědomitě starala, aby své svěřence dobře připravila na útrapy pozdějšího života a nenechala je zhýčkat nějakými požitky. Na pokraji hladu, bez zájmu a lásky zde vyrůstal sirotek Oliver Twist do svých devíti let. Pak radní zhodnotili, že Olivera hýčkali již dost dlouho a poslali obecního serbusa Bumbleho, aby ho dovedl na práci zpět do špitálu, kde se narodil.