ČEZ a Elmarco zkoušejí solární panely s nanovlákny-Aktuality|03.11­.2009. Kolik let bude ČEZ tuto technologii dusit?

Nejlepší odpověď
anonym

tato technologie se bud u nás ani pořádně nerozjede,a pokud ano rychle skončí nezdarem,my nejsme připraveni pro tento pokrok,neumíme věci domyslet do zdárného konce

Další odpovědi
tom004

A víme vůbec, kolik daleko vyspělejších technologií se ukrývá ve světových trezorech různých společností,proti nimž jsou solární panely s nanotechnologií „brnkačka“? Pamatuji si,že už v 70tých letech,nějaký vynálezce z karlovarska jezdil se spartakem (Škoda 440) s motorem,který spaloval vodu. Několik týdnů se o tom psalo, (dokonce se mluvilo o patentu a prodeji licence na výrobu) a potom vše,jak se říká „zmizelo ze světa“. A určitě by se takových případů jenom u nás,našlo mnohem víc.

tom004

Dovolím si nesouhlasit s odpovědí pod značkou „burak“.Nemáte tak docela pravdu. Těch vynálezů a patentů dotažených do konce nebylo tak málo.Otázka je co se s nimi stalo a kam je kdo zašantročil. Jenom namátkou,odpružená přední vidlice u motocyklů,te­leskopické tlumiče – československý patent. Volnoběžka,dvou­stupňová převodovka umístěná uvnitř středu zadního kola – československý patent. Laser,kontaktní čočky,nanovlák­na,kostka cukru, určitě jich každý najde mnohem víc.Všechno vynalezeno,pa­tentováno,čili dotaženo do konce a je pravda,spoustu zašantočeno nebo „výhodně prodáno“ do tehdešího SSSR.