Avatar uživatele
Deli

Četli jste Staré řecké báje a pověsti?

Afrodita, Hérakles, Zeus…
Líbilo se Vám to?
Vybaví se Vám nějaký příběh? Který?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dudu, tom004, dědapetr, anonym před 4640 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano,četla a mnohokrát.Čítávala jsem je také synovi,který je miloval.Mám vydání od Eduarda Petišky z roku 1969.Nejraději jsme měli Odysseovy cesty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Ano,četl,a mám je.Ale,raději,mám rád,„Staré pověsti české“,a vůbec,české báje,a pověsti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Ano četl a i dětem se to líbilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

Ano četla jsem, líbilo moc s těším se až to budu číst i mým dvěma klukům, zatím by to nepobrali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne!Přišel jsem o něco důležitého ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
holczynka

Vybaví se mi již bohužel jen ty nejprofláklejší: příběh o úkolech reka Herakla (ale snad bych je dokázal všechny vyjmenovat), zabytí medúsy Perseem, zlaté rouno uzmuté Iásonem a jeho argonauty, Théseeovo zabití Minotaura, samozřejmě cesty Odysseovi (tam si snad také pamatuji většinu dobrodružství), pak si vzpomínám na nějkou s kouzelným prstenem, který získal nějaký pastýř, o Orfeovi, jak si šel do podsvětí pro svou milou, o všemi příběhy se proplítajícím Chyronovi, o Sisifosovi, co chtěl překonat smrt,…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Četl a mnohokrát, ovšem nejpůsobivější bylo, když jsme mezi cestovali po Řecku a náš průvodce nám při pojíždění mezi zdejšími památnými místy tyto příběhy citoval a jeho výklad doprovázela za okny autobusu místní romantická krajina a podbarvovaly působivé řecké melodie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek