Deli

Četli jste Staré řecké báje a pověsti?

Afrodita, Hérakles, Zeus…
Líbilo se Vám to?
Vybaví se Vám nějaký příběh? Který?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,četla a mnohokrát.Čítávala jsem je také synovi,který je miloval.Mám vydání od Eduarda Petišky z roku 1969.Nejraději jsme měli Odysseovy cesty.

Další odpovědi
tom004

Ano,četl,a mám je.Ale,raději,mám rád,„Staré pověsti české“,a vůbec,české báje,a pověsti.

dědapetr

Ano četl a i dětem se to líbilo.

salsa verde

Ano četla jsem, líbilo moc s těším se až to budu číst i mým dvěma klukům, zatím by to nepobrali.

anonym

Ne!Přišel jsem o něco důležitého ?

holczynka

Vybaví se mi již bohužel jen ty nejprofláklejší: příběh o úkolech reka Herakla (ale snad bych je dokázal všechny vyjmenovat), zabytí medúsy Perseem, zlaté rouno uzmuté Iásonem a jeho argonauty, Théseeovo zabití Minotaura, samozřejmě cesty Odysseovi (tam si snad také pamatuji většinu dobrodružství), pak si vzpomínám na nějkou s kouzelným prstenem, který získal nějaký pastýř, o Orfeovi, jak si šel do podsvětí pro svou milou, o všemi příběhy se proplítajícím Chyronovi, o Sisifosovi, co chtěl překonat smrt,…

dudu

Četl a mnohokrát, ovšem nejpůsobivější bylo, když jsme mezi cestovali po Řecku a náš průvodce nám při pojíždění mezi zdejšími památnými místy tyto příběhy citoval a jeho výklad doprovázela za okny autobusu místní romantická krajina a podbarvovaly působivé řecké melodie.