Četli jste o Enšpíglovi?

Kdo to byl ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

To se mi tehdá moc líbilo, kniha pojednávala o chudém človíčku, který putoval světem od města k městu, pracoval pro pány, tropil žerty, byl pro každou legraci

Další odpovědi
hanjimka

Enšpígl je vychytralý šprýmař, který táhne rozličnými německými městy
a tropí si žerty ze všech lidí všech stavů. Východiskem vyprávění o Enšpíglovi byly vandrovní cesty
řemeslnických tovaryšů. Enšpígl je tovaryšem mnoha řemesel, žádné neumí a prochází úplně všemi. Všechno řeší vždy po svém, takže z toho je vždy pěkný poprask. Enšpígl však neumí nic a přitom vše, je zlomyslný, jeho humor je velice nevybíravý. Je podobný i našemu Švejkovi tím, že často plní doslovně rozkazy, které dostane a z toho vyplývají humorné situace.

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/jaroslav-kolar/enspigl-trikrat-rozpravky-o-jednom-hrdinovi.html

Rufus

Tak tuhle knihu jsem milovala, tedy v dětství. Taškář a šibal měl často dost kanadské žertíky, ale byly poplatné době, která byla také drsná…někde nahoře ve skříni tuhle knížečku ještě mám…