Avatar uživatele
bolak

Četli jste někdy Dekameron?

A pokud jo, zaujalo vás to?
Doplňuji:
Abych se teda taky podělil :) mně to přišlo jako dost nezáživná četba, prakticky jediný co mě zaujalo byla ta povídka o vyhánění ďábla :))

Pokud by ji měl někdo v textový podobě, tak ju sem můžete hodit, aby si i ostatní odnesli kus bokáča.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, johana 56, briketka10, prkýnko, anonym před 4103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Četla, už někdy ve 14 letech.

Tak je to poměrně zábavné čtení, občas vtipné. Ve 14 letech i inspirativní :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

ne, ale máme ho v naší knihovně koupený
v antikvariátu ještě po mamce :))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Ano. Kdysi dávno. Zajímavé příběhy. Dost mi to tehdy připomínalo Pražské pověsti – nehemžilo se to tam sice nadpřirozenem, ale bylo to psáno dost podobnou formou. Místy velké překvapení, smrt a smilstvo si tam „podávají pracky“.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nečetla, četla jsem kdysi jen povinnou četbu a četbu od ruských autorů, mimo tedy jiných knih, ale Dekameron ne, nezajímá mě nějak příběh několika mladých lidí, kteří se zachránili před morem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

díky liteře mám některé věci do praxe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dyscac

Nečetl, ale v důchodu až bude čas, tak určitě přečtu. Ikdyž doufám, že na to bude čas i dřív.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Četla, v prváku byl zařazen mezi povinnou četbu. Přečetla jsem však jen pár příběhů, ono je to stejně všechno na jedno brdo – pořád kdo koho napálil a jak… Ale doporučuju příběh o zahradníkovi v klášteře, moje mamka to prý kdysi vtipně ztvárnila se svými kamarády divadelníky :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
osamělývlk

Četla, ale moc vtipné mi to ani nepřipadlo. Rozhodně znám spoustu lepších knih.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek