bolak

Četli jste někdy Dekameron?

A pokud jo, zaujalo vás to?
Doplňuji:
Abych se teda taky podělil :) mně to přišlo jako dost nezáživná četba, prakticky jediný co mě zaujalo byla ta povídka o vyhánění ďábla :))

Pokud by ji měl někdo v textový podobě, tak ju sem můžete hodit, aby si i ostatní odnesli kus bokáča.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Četla, už někdy ve 14 letech.

Tak je to poměrně zábavné čtení, občas vtipné. Ve 14 letech i inspirativní :o)

Další odpovědi
briketka10

ne, ale máme ho v naší knihovně koupený
v antikvariátu ještě po mamce :))

Damiana

Ano. Kdysi dávno. Zajímavé příběhy. Dost mi to tehdy připomínalo Pražské pověsti – nehemžilo se to tam sice nadpřirozenem, ale bylo to psáno dost podobnou formou. Místy velké překvapení, smrt a smilstvo si tam „podávají pracky“.:-)

pusinka50

Nečetla, četla jsem kdysi jen povinnou četbu a četbu od ruských autorů, mimo tedy jiných knih, ale Dekameron ne, nezajímá mě nějak příběh několika mladých lidí, kteří se zachránili před morem…

anonym

díky liteře mám některé věci do praxe

dyscac

Nečetl, ale v důchodu až bude čas, tak určitě přečtu. Ikdyž doufám, že na to bude čas i dřív.

RyuzakiKate

Četla, v prváku byl zařazen mezi povinnou četbu. Přečetla jsem však jen pár příběhů, ono je to stejně všechno na jedno brdo – pořád kdo koho napálil a jak… Ale doporučuju příběh o zahradníkovi v klášteře, moje mamka to prý kdysi vtipně ztvárnila se svými kamarády divadelníky :)

osamělývlk

Četla, ale moc vtipné mi to ani nepřipadlo. Rozhodně znám spoustu lepších knih.