hanny 2

Četli jste někdo tuto knihu?

http://knihy.dok­torka.cz/neza­douci-ucinek-smrt/

Nevím,kam to zařadit,ale zábava to rozhodně není!
Doplňuji:
briketko,ale ono je to složitější,než si myslíš!V té knize autor píše o tom,

  • že pro celou řadu schválených léků existují jen krátkodobé studie a nikdo neví,jaké jsou jejich účinky při dlouhodobém nebo trvalém užívání,
  • že výzkumné zprávy a statistické údaje,které státní a zdravotnické úřady vyžadují na schválení léku,se tak dlouho přikrášlují,až se z nich docela vytratí smrtelné případy zapříčiněné daným lékem,
  • že víc jak 75procent předních vědců,působících na poli medicíny,platí farmaceutické fir­my,
  • že prodávají léky,u kterých při schvalování hrálo hlavní úlohu podplácení,
  • že se farm.firmy zaměřují čím dál více na děti/už existují léky na hyperaktivitu dětí!!!/

Jak jeden úspěšný obchodník,který v žádném případě netrpěl sebevražednými sklony,vyhledal psychiatra kvůli momentálním osobním problémům a po týdenním užívání léku „na dobrou náladu“,se zastřelil?
To je přece hrůza ne?

Věřím tomu,že všechny ty masakry na světě,/hlavně v USA je jich spousta/,kdy začne jeden šílenec střílet do lidí,mají na svědomí tyto léky,které udělají z člověka smrtící a vraždící stroj!

Ale farmaceutické firmy dělají všechno proto,aby tyto skutečnosti NIKDY nevyplavaly na povrch a zatím se jim to většinou daří!

Nejlepší odpověď
mosoj

Dobře , nečetl jsem ji, ale vím že se to děje. Bohužel léčba nemoci je vždy volbou mezi dvěma zly. Menším a větším. Co je pro koho menší nebo větší zlo nechť zůstane na něm.

Co ale jste chtěla touto otázkou říct. Že se nemocní nemají léčit ? Zkuste to těm opravdu nemocným povědět !!!

Pizlička léky nebere ale k doktorovi chodí. Proč tam tedy chodí . Odpovím dopředu. Protože ji celkem nic moc není !!!!

Další odpovědi
briketka10

nečetla, ale že Farmaceutický průmysl vyrábí a vymýšlí stále nové léky a nemoci, lékaři je předepisují a lidé jim věří, takových článků jsem četla hodně..
někdy je to jen placebo a i tak si ho člověk vezme a myslí, že ho ta zázračná pilulka uzdravila ani o tom neví..
Doplňuji:
hanny 2 dám příklad, když pacient lék nevezme, viz kauza Hradec Králové řidič zabil dvě malé děti, zanedbal svou léčbu a zavinil strašnou nehodu !! léky předepsané měl..
je spoutu případů jeden se liší od druhého..

dříve mohli jezdit autem téměř všichni, dnes platí omezení pro nemocné se srdcem, cukrovkou a epileptiky, nesmí zapomenout na dávku a lékař si musí všechny ohlídat..

tady je článek o Placebu, v jednom dokumentu v TV ukazovali jak se vyrábí normálně na výrobní lince dává se rovnou do nádobek a šup s tím na trh..

Placebo ve farmaceutickém výzkumu
Placeba se běžně využívá ke kontrole účinnosti léků, a to tak, že jedna léčená skupina dostává aktivní látku a druhá jenom placebo, ale upravené tak, že se navenek vůbec od léku neliší. To je takzvaný „slepý pokus“.
Ve „dvojslepém uspořádání“ neví ani lékař, který lék podává, co tableta, kterou pacient právě spolknul, skutečně obsahuje. V takové situaci se může stát, že placebo je stejně účinné jako aktivní lék, jak se přihodilo v jedné velké studii s přípravkem proti bolesti.
To byl pokus, který bychom s nadsázkou mohli označit jako „trojslepý“. Pacienti, ale ani lékaři totiž nevěděli, že dvě tablety, které pacienti denně dostanou, jsou lékem, který má tlumit bolest. Chybělo tam tedy to podstatné: očekávání účinku.
Ačkoliv analgetikum (= lék proti bolesti) bylo v předcházejících studiích prokazatelně účinné, zde chyběla informace. Organismus, který se teprve seznamoval s novou molekulou, jako by vyvinul jen částečné úsilí směřující k tomu, aby jí pomohl plně se uplatnit.
Ani akupunktura není placebo
Vědecká medicína stále vede spory o to, zda je akupunktura skutečně účinná, nebo zda se jedná „jen“ o placebo-efekt. Proto vznikla „Streitbergerova akupunkturní jehla“, která je nástrojem pro placebovou akupunkturu: jehla je instalována do dutého držátka a po přiložení na příslušný bod nevnikne do kůže, ale zasune se zpátky do držadla.
Poslední studie, provedené poté, co byly objeveny rozsáhle nervové pleteně kolem útrobních orgánů, při zobrazení těchto systémů ukazují, že se při akupunktuře skutečně odehrává něco jiného, než při použití Streitbergovy jehly. Akupunktura skutečně působí na nervové systémy, které řídí srdce nebo trávící orgány.
Vedlejší účinky
Nemá-li to žádné vedlejší účinky, nemůže to být lék, hlásal kdysi slogan jedné farmaceutické firmy, když si pacienti stěžovali na množství obtíží po jejím novém přípravku.
Jak to je s vedlejšími účinky placeba, ukazuje nedávná britská studie. Vědci srovnávali dvě placebové metody u více než dvouset nemocných trpících bolestmi při zánětu ramenního kloubu: placebo-pilulky a falešnou, tedy placebovou akupunkturu.
Obě metody významně snížily intenzitu bolesti, obě však s sebou přinesly tyto nežádoucí příznaky:
Tablety
• Ospalost 20 %
• Sucho v ústech 19 %
• Neklid 7 %
• Závratě 5 %
• Bolest hlavy 4 %
• Úzkost 3 %
• Noční můry 3 %
• Pocit na zvracení 3 %
„Akupunktura“
• Bolest při léčbě 15 %
• Bolest po vynětí 10 %
• Zarudnutí, otok 3 %
• Jiné 12 %
Ostatně už Durandův experiment z konce 19. století měl za cíl prokázat vliv mentálních procesů na tělesné funkce. Ošetřující lékař na stolůžkovém oddělení jedné nemocnice v Paříži podal ráno všem pacientům několik mililitrů oslazené vody, pak v předstíraném poplachu pobíhal po oddělení a volal, že omylem použil silné emetikum (= přípravek vyvolávající zvracení).
Osmdesát nemocných se pozvracelo. Vědecký cíl byl splněn a nepochybně medicínu obohatil o významný poznatek, otázkou je, zda pokus byl v souladu s etikou.

Tam kde je světlo, existují také stíny, a tak „nic“ podané v pilulce umí páchat dobro i zlo: tomu škodlivému působení říkáme nocebo, z latinského nocere = škodit. U něj se uplatňují nejen naučené reakce, ale výrazně také stresové mechanismy, jako v předchozím pokusu a ještě výrazněji například u Voodoo.

pizlicka

verim tomu,ze je to pravda.konkretne-ze lekari maji smlouvy s farmaceutickymi firmamy.vzdy kdyz mi doktor neco predepise,ve vire to z lekarny vyberu,a po tretim zobnuti onoho leku,prestanu ony tzv.leky uzivat.me nikdy zadna pilulka k uzdraveni nepomohla.jen otupi,nebo tlumi bolest.

Sůwa

Omlouvám se, že jsem ty dlouhé příspěvky nedokázala číst pozorně, ale připomnělo mi to, kolik lidí si nechá od lékaře předepsat léky, v lékárně si je vyzvedne, ale pak je neužívá. Už se tu o tom psalo, to jsou miliony vyhozených peněz, které samozřejmě pojišťovnám chybí na léčbu skutečně nemocných. Jenže léky bývaly zdarma, teď jsou za půl darma a tak v nich nikdo peníze nevidí.

hanny 2

ad mosoj – nemám nic proti kvalitně nastavené léčbě,samozřejmě,že nemocní léky užívat musí.Ale pro spoustu doktorů to jen byznys,vždyť za to dostávají provize od FF,kolik léků prodají!A hlavně ty léky neléčí příčinu nemocí,ale jen potlačují symptomy – koho by potom léčili,kdyby se pacienti uzdravili,že?
ad suwa – dnes jsou léky tak drahé,že si to většina lidí rozmyslí,jestli si je vyzvednout a neužívat.A spoustu léků je také předepisováno úplně zbytečně,jen aby se prodaly!Přitom by stačilo doporučit něco z přírodní medicíny,co hlavně nemá vedlejší účinky a nepsat léky na každou „blbost“.

Sůwa

hanny 2 – moc málo lidí se zajímá, jaká je celková cena léku, vidí jen co doplácejí. Jsem pojištěna u VZP a zareistrovala jsem se na IZIP, takže si můžu nechat vytáhnout veškeré platby, které za mne pojišťovna hradila ročně. Mé doplatky jsou skutečně jen zlomek té ceny a bez léčby bych už zřejmě nežila.