terry

Četl jste někdo Tichý Don?

Doplňuji:
Díky, nepotřebuju vědět nic. Jen, že ho mám v knihovně, 4 tlusté knihy, už hodně let, a dodnes jsem se k tomu nedostala.
Tak jsem chtěla vědět, jestli jsem o něco přišla.
Oslovili mě jiní autoři.

Nejlepší odpověď
GM

Tichý Don jsem četla v 19 letech a po 20 letech znovu, pokaždé jedním dechem.

Další odpovědi
Jikra

Já to četl před 50ti léty ale bohužel výsledek jako Drap. Takže nemohu sloužit.

led

„Tichý Don“ čítalo milióny ľudí. Nie je to len príbeh kozákov od Donu, sú to vlastne dejiny polovice 20.storočia a triednych bojov od Tisy po Volgu…
Čo konkrétne potrebujete vedieť?

Drap

Četl , asi před čtyřiceti léty. Bohužel, vše už je dávno zapomenuto.

mosoj

Jedna z maturitních otázek z Ruštiny v roce 1963.

Conchus

Četl, asi před 60 lety, ale jen pár stránek, pak jsem objevil lepší autory. Šolochov mě ani později nezaujal.

dudu

Jsem na tom stejně jako kolegyně a kolegové. Docela mě před léty zaujal i třídilný film Tichý Don z roku 1958.
Podobně jako u Vy, rovněž máme v knihovně podobné nepřečtené ležáky, třeba pět tlustých knih Pohádek tisíce a jedné noci, nebo bichli indických pověstí Mahábhárata. Hodlám je přelouskat až v hodně pozdním stáří – snad.

pusinka50

Já ho celý četla taky zhruba ve svých 20-ti letech a taky jsem ho přečetla jedním dechem, ikdyž si dnes už nepamatuju, co v knihách bylo, vím, že mě hodně zaujal a že jsem ho dočetla až do konce.