Četl jsem, že rytíři ve středověku museli umět plavat, to plavali v brnění?

Podle mě asi těžko.

Nejlepší odpověď
vagra

Středověcí rytíři nenosili pořád těžkou zbroj.Takže představa takového rytíře jen ve zbroji,je mylná.Ve zbroji určitě neplaval,potápět se v ní určitě mohl,ale kdo ho vytáhl ?…:-)
Za dokonalého rytíře,byl považován jen ten,který byl vycvičen v sedmero dovednostech

  • umění jízdy na koni, plavání a potápění, střelbě samostřílem, puškou i lukem, lezení po žebříku, po tyči i po laně, boji při turnajích, zápase a šermu,, tanci, dvornímu chování a v šachových hrách

Zdroj: upraveno,zkráceno z- VE

Další odpovědi
led

Keď museli, tak plávali aj v brnení (cca 40–60kg), ale väčšinou sa pri tom utopili.
Pod plávaním si nepredstavujte súčasného kraula, motýlka alebo prsia. To bolo skôr také plácanie vo vode (na psí spôsob), vo filmoch to je moderné plávanie, pastva pre oči.