jmachan

cetl jsem v parlamentnich novinach ze ta rakev s havlem je prazdna. je to mozne?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Předpokládám, že se to tak dělá všude na světě, kde není nebožtík vystaven v otevřené rakvi. Každý politik má své příznivce i odpůrce a kdyby došlo k násilnému útoku, nebyly by ostatky zneuctěny. Je to jistě lepší z psychologického hlediska i pro pozůstalé, už sám pohřeb je pro ně nápor na nervy a cestu několika kilometrů pomalou chůzí za rakví si raději ani představit nechci.

Další odpovědi
anonym

Docela bych tomu věřil. Už z technického hlediska. Ono je sice chladno, ale každá organická hmota se začne vlivem teploty rozkládat, pokud není podchlazená. Více o tom psát je trošku morbidní!

Drap

Považuji to za kachnu, ale v tomto státě je možné uplně všechno.

hanulka11

Inu možné je všechno, to se nedozvíme zda tomu tak opravdu je.
Jistá opatrnost je ale na místě.

kuba007

hele, nedělejte si z toho legraci!!!

venkovan

Při nácviku hradní stráží určitě.
A jinak – podíval bych se na fotky když při oficiálním aktu jeho rakev nesli a potom dávali na podstavec. Myslím, že s prázdnou rakví by vojáci manipulovali snáze.
A nakonec – proč se v tom pořád pitvat.

anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=lSqphfm­hgFY