bolak

Cestování vlakem pouze sporadicky – můžu přesto uplatnit nějakou slevu?

Vyznáte se v tom někdo z vás, abych nemusel projíždět několika stránkové výtvory českých drah?

Nejsem student ani důchodce, jezdím vlakem cca jednou týdně tam a zpět 40+40km a čas od času i menší dojížďky, jednu dvě zastávky (5km), když mi ujede autobus. Dá se i na takovémto ježdění něco slevit?

A jedna doplňující: Kdybych měl tu kilometrickou banku a v pondělí 50km a v úterý pak 50km nazpět, čili vlastně zpáteční jízdenku, můžu si i tohle odepsat z té banky jako 100km?

Nejlepší odpověď
quentos

k druhému odstavci – pokud jedete zpět do druhého dne, můžete uplatnit zpáteční slevu. Ale zákaznickou kartu kupovat se Vám asi nevyplatí (600.-/3 roky)

Další odpovědi
mj81

Kilometrickou banku použít nelze, minimální odpis 100 km je za jednu jízdu. Čistě teoreticky by to šlo v případě, když tam pojedete jinudy, než zpět (Praha Libeň – Poříčany – Nymburk – Lysá nad Labem – Praha Vysočany), ale narazíme na ten problém, že jízdu je možno přerušit nejméně po ujetí 100 km, takže jsme tam, kde jsme byli.

A jinak: Jízdenka na 40 Km jednoduchá za 55 Kč, zpáteční za 104 a s In kartou „IN25“ je to 42 a 78 Kč. Na jedné jízdě tedy při nákupu zpáteční jízdenky šetříte 26 Kč, musel byste tedy podniknout 24 takových jízd za tři roky, aby se vám ta karta zaplatila. Každou další jízdou pak už jen šetříte.