Vicki

Cestování se psem

Můj desetiměsíční jezevčík trpí kinetozou v autě a v autobusu-vlakem se teprve chystám.Mám obavy jestli ho tato nepříjemnost nepotká i ve vlaku.Je pro psa cestování vlakem lepší?Děkuji.

Nejlepší odpověď
Terryle

Logicky vzato – předpokládám, že u zvířat je nevolnost při cestování způsobená něčím podobným jako u lidí. Znám lidi, kterým se v autě dělá špatně, ale ve vlaku jim zle nebylo nikdy. Takže to snad je šetrnější i pro zvířátka… No a kdyby ne, tak zajděte k veterináři, ať pejskovi dá nějakej psí kinedryl :o)
PS: Našla jsem docela zajímavej odkaz: http://casopis­.planetazvirat­.cz/090608-nemoc-z-jizdy-kinetoza-1.html

Zdroj: http://casopis­.planetazvirat­.cz/090608-nemoc-z-jizdy-kinetoza-1.html

Další odpovědi
chudst

Cestovani je rozhodne lepsi vlakem – ma tam jakousi volnost pohybu; vzdyt i vam se asi lepe cestuje vlakem, kdyz se muzete zvednout, a protahnout se v ulicce. Vlak navic nema vibrace jako auto ci autobus, jede klidneji.

Zalezi, jak moc je nachylny k tomuto trpeni. Muzete to vztahnout k lidem: nekterym je spatne jen v autobuse, nekterym v aute (ale jen na zadnich sedadlech), a par lidem i ve vlaku. Zkuste, ale doufejme, ze ho tam nepotka; to nikde nemuze rict predem.

A maly dotaz: jakpak jste poznala, ze ma kinetozu? (Napriklad nas pes se v aute chveje a silene dycha, ale to neni kinetoza! Jestli vam behem ruznych jizd opakovane zvracel, pak mate pravdepodobne pravdu a je to kinetoza; nicmene vlakem by to mel snaset snat v pohode.)
Doplňuji:
*snaD! XD AU! :D Pardon, trosku jsem ujel v ucivu prvni tridy XD Ano pratele, tak takto vypada ukazova snad uz ne hrubka, ale debilita pisatele, anebo pripadne jeho vycerpanost ve ctvrt na dvanact v noci XD

Vicki

To chudst:jejda-omluva za velké C.

chudst

V pohode, diky :) Vetsina lidi si to ani neuvedomi, je pro me pocta, ze ty sis toho vsimla – dekuji!

A joj, tak to asi bude kinetoza. Treba se to casem zmeni, ale do te doby asi vlacek bude nejidealnejsi reseni cestovani.

Vicki

To Chudst:No asi to bude kinetoza,protože už po 3.zvracel v autě a v autobusu teda prvně.Ale až po půl hodině jízdy.Začne přešlapovat,je neklidnej,sliní a je to tady.Taková 5.,6.zatáčka a už to lítá.Ale taky podvědomě cítím,že vlak bude v pohodě.Díky za odpověd.:-).