Avatar uživatele
Vicki

Cestování se psem

Můj desetiměsíční jezevčík trpí kinetozou v autě a v autobusu-vlakem se teprve chystám.Mám obavy jestli ho tato nepříjemnost nepotká i ve vlaku.Je pro psa cestování vlakem lepší?Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4641 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Logicky vzato – předpokládám, že u zvířat je nevolnost při cestování způsobená něčím podobným jako u lidí. Znám lidi, kterým se v autě dělá špatně, ale ve vlaku jim zle nebylo nikdy. Takže to snad je šetrnější i pro zvířátka… No a kdyby ne, tak zajděte k veterináři, ať pejskovi dá nějakej psí kinedryl :o)
PS: Našla jsem docela zajímavej odkaz: http://casopis­.planetazvirat­.cz/090608-nemoc-z-jizdy-kinetoza-1.html

Zdroj: http://casopis­.planetazvirat­.cz/090608-nemoc-z-jizdy-kinetoza-1.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Cestovani je rozhodne lepsi vlakem – ma tam jakousi volnost pohybu; vzdyt i vam se asi lepe cestuje vlakem, kdyz se muzete zvednout, a protahnout se v ulicce. Vlak navic nema vibrace jako auto ci autobus, jede klidneji.

Zalezi, jak moc je nachylny k tomuto trpeni. Muzete to vztahnout k lidem: nekterym je spatne jen v autobuse, nekterym v aute (ale jen na zadnich sedadlech), a par lidem i ve vlaku. Zkuste, ale doufejme, ze ho tam nepotka; to nikde nemuze rict predem.

A maly dotaz: jakpak jste poznala, ze ma kinetozu? (Napriklad nas pes se v aute chveje a silene dycha, ale to neni kinetoza! Jestli vam behem ruznych jizd opakovane zvracel, pak mate pravdepodobne pravdu a je to kinetoza; nicmene vlakem by to mel snaset snat v pohode.)
Doplňuji:
*snaD! XD AU! :D Pardon, trosku jsem ujel v ucivu prvni tridy XD Ano pratele, tak takto vypada ukazova snad uz ne hrubka, ale debilita pisatele, anebo pripadne jeho vycerpanost ve ctvrt na dvanact v noci XD

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vicki

To chudst:jejda-omluva za velké C.

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

V pohode, diky :) Vetsina lidi si to ani neuvedomi, je pro me pocta, ze ty sis toho vsimla – dekuji!

A joj, tak to asi bude kinetoza. Treba se to casem zmeni, ale do te doby asi vlacek bude nejidealnejsi reseni cestovani.

před 4639 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vicki

To Chudst:No asi to bude kinetoza,protože už po 3.zvracel v autě a v autobusu teda prvně.Ale až po půl hodině jízdy.Začne přešlapovat,je neklidnej,sliní a je to tady.Taková 5.,6.zatáčka a už to lítá.Ale taky podvědomě cítím,že vlak bude v pohodě.Díky za odpověd.:-).

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek