lilalola69

Cestování po světě

Dobrý den. Je cestovatel povolání? Myslím ti jako například ty lidé, kteří jezdí různě po světě a natáčejí různé dokumenty o různých státech, zvířatech, památkách atd. Jestli je to povolání, jak se mu vyučit??? Hrozně mě to láká.

Odpovědi
anonym

Vyučit? 😉
No – naučit se fotit a filmovat, psát, komunikovat… A cestovat a cestovat a cestovat…
Každopádně se připrav, že minimálně v začátcích je toto povolání značnou ´řeholí´, protože – aby ses uživila, musíš svá díla prodat – a to je mnohdy výrazně obtížnější, než je vytvořit (a než přežít sama měsíc v džungli nebo na ledovci, to je ´brnkačka´).

anonym

Ne, cestovatel z povolání jako zaměstnání neexistuje. Zřejmě vůbec netušíš, co je pod takovou cestou do zahraničí skryto. Musí zde být nějaký zajímavý projekt, na nějž je cestovatel schopen sehnat peníze. Dobré investory přesvědčí jenom hodně dobré důvody, proč peníze vydat.
Samozřejmě můžeš cestovat také jako civilní (soukromá) osoba s tím, že buď ses dobře narodila a na cesty ti dají peníze rodiče, nebo vyhraješ v loterii, nebo budeš méně náročná a budeš se pohybovat po světě stopem, hromadnou dopravou a příležitostně si budeš přivydělávat.
Každý cestovatel má nějaké povolání, práci, od které občas vyrazí do světa. Je to podobné jako u horolezců. A tady určitě chápeš to, že horolozectví je druh sportu a ne práce.

BaRuNiCe

Cestovatel přímo povolání není… Ale cestují většinou lidé, kteří jsou například vědci, nebo právě nějací filmaři (většinou nějakých dokumentů)