Awe

Cestování časem,žití v jiné době

Chtěl by někdo z vás žít v jiné době?Jestli ano která by to byla a proč? Dost lidí v jakékoliv době by chtělo žít v dřívější,proč tomu tak je?A kdyby byla opravdu možnost vybrat si čas a místo bez možnosti návratu, kolik z vás by mělo odvahu do toho jít?

Nejlepší odpověď
Drap

Zatím je to pořád jen utopie. Každá doba má, nebo měla své kladné a záporné stránky. Já už to měnit nebudu. Na těch pár dní, nebo let to už nestojí za to.

Další odpovědi
Hamon

Kdybych i potom znal to, co znám teď, tak v minulosti, cca čtrnácté století, než se narodil Leonardo da Vinci a další vynálezci.
Kdybych to neznal, ale narodil se v bohaté rodině, pak kdykoli, mimo první poloviny dvacátého století v Evropě (ta bohatství moc nepřála).
Kdybych se měl narodit v chudé rodině, pak čím později, tím, lépe.
Rád bych se octnul u císaře Heroda, poradil bych mu, kde najde právě narozeného Ježíše Nazaretského.
A rád bych se podíval do budoucnosti. Ovšem s mým štěstím bych se podíval na místo dopadu asteroidu v okamžiku dopadu :-/

Kelt

Pokud definujete takové podmínky, že není možnost návratu, tak nevím. Minulost byla lepší a kdybych se tam vrátil a věděl bych co se děje a co se má dít, bylo by to možná zajímavé. Spíš bych si zařídil věci jinak, vybral bych si jinou práci, město, možná i jiný životní styl a partnerku. Pokud by byla možnost , jak je popsána v Návratu do Budoucnosti, tak rozhodně ano. Něco bych mohl změnit a změnil bych to a pak bych se zase vrátil. Ale to by bylo jen několik let v mém životě. Určitě by bylo lákavé navštívit a cestovat do dob dávno minulých, a myslím, že dnešní znalosti by mi moc nepomohly. Někde naopak by tyto znalosti mohly vést k mému upálení. Chudí lidé museli pracovat na poli od nevidím do nevidím, šlechta žila v hradech, na hygienu se nehledělo, protože se nic nevědělo o nemocech a prevenci, člověk byl v nebezpečí ohrožení prakticky pořád.

Questman

Pokud bych byl nějakým patriciem ve starověkém Římě tak bych si neztěžoval :D
Na druhou stranu, být chudý by mi nevadilo snad jen někde v době osidlování Severní Ameriky.