Mucillinka

Cestování autem nebo letadlem?

Kdyby jste měli jet k moři, jeli by jste raděli autem nebo letadlem? Máte nějaké zkušenosti nebo typy na dopravu autem k moři? Děkuju za jakékoli typy (chystám se totiž na cestu autem k moři)
Doplňuji:
Dekuji za Vase nazory.Jde o cestu do Italie-Bibione,asi tak maximalne 800 km..Jela bych s kamaradkami,deti nemame,je nam 20 a myslim,ze by to mohla byt dobra a zajimava zkusenost.Doma se prave boji,aby se nam neco nestalo…Tak uz nevim,jak jim mam vysvetlit (maji mi totiz pujcit pojizdne!auto),ze to nemusi zas tak narocne,i kdyz s nejakymi komplikacemi se pocitat musi..

Nejlepší odpověď
tom004

Pro mne,jednoznačně letadlo. Dovolenou si chci užít, a ne se zatěžovat starostí o auto.

Další odpovědi
hanulka11

Tak já rozhodně letadlo a na místě si půjčuji auto . Ale kdo třeba jede Itálii, Chorvatsko a pod … tak dcera jezdí autem a jsou spokojeni , vždy zastaví na den a popojíždějí až do cíle …ale můj šálek kávy to není.

Terryle

Když jsem byla malá, jezdívali jsme s našima autem na Istrii. Bylo to sice fajn, že jsme pak mohli jezdit na výlety, ale po letech se nám naši přiznali, že ty cesty bývaly docela stres (poprvé nic moc auto, podruhé jsme se namanuli k šeredné havárii, rodiče byli omámení kouřem, takže jsme pak museli půl noci stát na odpočívadle a spát). Plus únava z cesty ještě den, dva po příjezdu. Takže pro dospělé a řidiče to asi není nic moc – aspoň pokud jedou s dětma.
Loni a předloni jsme jeli s bráchou a s mámou autobusem. Pohodlí taky žádnej zázrak, ale aspoň se všichni vyspali rovnoměrně a nebyla tam zátěž na chudáka řidiče auta.
Jinak já osobně bych preferovala letadlo, ale to je má osobní úchylka, já bych nejradši lítala i z Vysočiny do Prahy na vysokou :)) Je to rychlejší. A od toho dětskýho hororovýho zážitku na dálnici jsem trpěla spíš strachem ze silniční dopravy – letadlům důvěřuju mnohem víc.
Ale klíčová bude fakt vzdálenost. Pokud jedete někam do Chorvatska, nemá možná cenu plácat se na letiště (počítejte dopravu na letiště z místa bydliště, pár hodin zabitých na letišti odbavením a čekáním, pak přejezd z letiště do místa pobytu). Ale na delší cesty se to podle mě vyplatí…
Doplňuji:
A já vás, holky, chápu – já v jednadvaceti taky byla s nejlepší kamarádkou sama na pět týdnů v Irsku, bez zkušeností beze všeho a živily jsme se hraním na ulici na flétny. Zkušenost jako blázen – a přežily jsme bez nejmenší újmy. Člověk může podnikat šílený věci, ale musí mít pud sebezáchovy a vědět, co si může dovolit – a to je na vás…
Ohledně cesty autem – jde hodně o to, jak řídíte a jak si umíte přiznat únavu a nenechat se vyhecovat, že se přece jede dál. V tomhle mi přijde lepší parta holek než kluků, jezdívají většinou bezpečněji. Akorát to chce si zajistit, kde budete případně přespávat – nějaký odpočívadla u cest určitě nejsou to pravý, když už, tak si cestou najděte kempy.
Prostě si cestu naplánujte, rodičům ji podrobně popište, ať ví, kudy pojedete a kde budete spát (to hlavně). A slibte jim, že se budete pravidlelně ozývat. Snad se nechají přesvědčit a léto bude fajn :o) Držím pěsti, ať to klapne a ať se nic nepoblázní!

Salvaje

Záleží také, kam se chystáte. Do Chorvatska například bych jela rozhodně autem :)
Jinak každé má svá pro a proti. Letadlem je to většinou rychlejší a „pohodlnější“. Autem zase můžete cestou ještě někde zastavit, na něco mrknout… Pokud jedete alespoň dva a můžete se za volantem střídat, volila bych auto právě pro to, že toho můžete poznat cestou víc. Pokud po tom tedy toužíte. Pokud to není Váš cíl, letěla bych letadlem.

Já...

Ten dotaz je vol´aký zmetený.

Jsou destinace, kam se nedá jet autem, stejně tak kam se nedá letět a stejně tak kam se dá letět a dá jet autem. Samozřejmě myšleno z ČR.
Navíc každý jsme jiný, cesta v dubnu, červenci či září je taky pokaždé jiná, zkušenost s řízením auta, plná či prázdná peněženka (letadlo je dražší)…
Na to se nedá relevantně odpovědět…

Doplněno:
Nicméně jak čtu z vašeho doplňku (tak trochu „mezi řádky“), měl bych o vás – jako rodič – při cestě autem „jisté obavy“. Chybí mi tam chlap na jistotu ochrany, na sílu, přehled, apod., event. zkušený starší člověk…

Na 2. stranu vás i trochu chápu – dobrodružství je dobrodružství, byl jsem podobného smýšlení…

Ale 2 dvacítky, obě napoprvé, ne svým autem, navíc do Itálie (trochu divočina – nejen na silnicích a ulicích), to už není o klidu pro rodiče…

Pakliže to je tak, jak píšete v doplňku, nedoporučuji VÁM autem, ale spíše tím letadlem (cena?!?), busem, event. vlakem…

Anebo autem, ale s klukama. Dokáží si snadněji poradit v problémech (nejen technických) a zároveň tvoří jistou ochranu, obranu a tím i jistotu…

hanny 2

Raději letím letadlem tam,kam se dostanu z Brna.Mám letiště téměř za domem.A samotný holky autem-no nevím nevím,ani se nedivím,že se doma o vás bojí.

venkovan

Pěšky. Když dovolená, tak pořádná, užít si krajinu, lidi.
Jestli chcete autem, tak silně zvažte kolik máte každá najeto a hlavně na dálkové trasách. 800 km není tak moc, 10 hodin jízdy s odpočinky, ale přeci jenom dálková trasa je něco jiného než popojíždění okolo rybníka. Už jenom hláška 800 km nemusí být zas tak náročné mne upozorňuje, že podceńujete únavu z jízdy, stres apod. Nicméně když si stanovíte plán jízdy, pravidelné přestávky, střídání atd., a budete to dodržovat, tak je to o trochu lepší.
Doufám, že máte v autě pojištěná sedadla a plnohodnotné havarijní pojištění