Nika88

Jak má vypadat čestné prohlášení pro finanční úřad?

Dobrý den.
Účetní mého zaměstnavatele mi sdělila, že nemusím podávat daňové přiznání, jelikož je nulové. Tzn. že mi nebudou ani vracet daně a ani nebudu doplácet.
Jsem fyzická osoba, která daňové přiznání vždy odevzdávala. Proto mi na FÚ řekli, že mám poslat čestné prohlášení. Chtěla jsem se zeptat, jak by takové čestné prohlášení mělo vypadat? Prý mám toto prohlášení posílat každý rok, co budu na rodičovské.
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
ivzez

Opravdu jste podávala daňové přiznání?
Nešlo o roční zúčtování daně z příjmu?

Nemá-li zaměstnanec souběžně několik povolání, z nichž by byla odváděna zálohová daň, provede mu po skončení roku na základě písemné žádosti zaměstnavatel roční zúčtování daně z příjmu. Takový zaměstnanec není povinen podávat daňové přiznání, není potřeba ani žádné čestné prohlášení pro FÚ.

Zaměstnanec na rodičovské dovolené nepodává ani daňové přiznání
ani nepíše žádné čestné prohlášení.

Zajímalo by mne, co tím Vaše účetní mínila
(podle mne Vás zbytečně „honí“)…

Nika88

IVZEZ
Každý rok jsem podepisovala ten růžový papír, který se posílá na finančák – to je daňové přiznání ne?
Účetní mě nehoní, chtěli to tak na FÚ.
Takže jim nic posílat nemusím?