Avatar uživatele
Illines

Cestina a jeji vyznam?

Proc se vytraci???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3756 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Vytrácí? To snad ne?!
Máte třeba na mysli, jak někteří dnešní mladí komunikují např. na fb anglicky? To já se svými chatrnými znalostmi AJ hrozně obdivuju!
A neznamená to, že neumí i česky. Samozřejmě, některé pravopisné chyby, které vidím na netu, to je otřes, ale to bylo vždycky, jen si lidé míň veřejně psali, tak to nebylo tolik vidět. Spíš bych naopak řekla, že internet možná těm dětem všeobecně gramatiku vylepšil, protože kdo píše chyby, je za blbce, tak to prostě je.
Spíš je zajímavé, jak se dnešní generace naučila co nejstručněji vyjádřit, co potřebují říct. Na dlouhé „slohovky“ nemá nikdo čas ani náladu. A dost se toho taky vyjadřuje smajlíky. Na jednu stranu je docela ok, když někdo umí stručně a výstižně vyjádřit myšlenku, ale co nesnáším, když někdo napíše delší text a objeví se tam komentář „to je moc dlouhý, to číst nebudu“.
Dál bych řekla, že dnešní děti méně čtou a zákonitě musí mít menší slovní zásobu. Pro komunikaci na sociálních sítích si vystačí s poměrně malou slovní zásobou.
Nevím, jestli jsem dobře pochopila otázku, bylo to nějak takto myšleno?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Čeština se určitě nevytrácí. Platí tedy pokud jsi se ptala na češtinu.Cestina nevím co je ? Že by něco od cesty ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andre5000

Nikam se nevytrácí ale dostává řádně, jak se říká „na frak“. Zřejmě už nejsou k mání kvalitní učitelé češtiny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Vytrácí se háčky, no, většinou při psaní z mobilu, to se mi taky stává. :D

před 3756 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek