SINGO

Cesta na slovensko, řidičák, předpisy…

Zdravím, chtěl bych se ujistit jestli doopravdy můžu na českej řidičák na slovensko viz. moje dávná otázka: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-na-slovensko-na-cesky-rp.

Je to jen pro ujištění :)

No a při této příležitosti bych otázku ještě rozvinul dále.
Platí na slovensko asi stejné rychlosti jako u nás tzn. 50 v obci, dálnice 130 atd..?

Plánuji si tam udělat o víkendu výlet na moto, co myslíte kolik si vzít sebou EUR? Předpokládám že český peníze mě tam nevemou? Nevíte někdo kolik asi přibližně stojí benzín? Koupím halušky v každé restauraci?:)

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
isteron

V €U platí. Je potrebné preukázať povinné zákonné postenie vozidla, a mať zelenú kartu z poistenia. Na diaľnici mať zakúpené diaľničné nálepky, platné kontroly EK a STK.
Kč sa dajú vymeniť v zmenárňach a bankách. Rýchlosti : v obci 50, na ceste mimo obce 90, na diaľnici 130. Benzín natural 95 okolo 1,40 – 1,50 €.
Poriadna reštaurácia ponúka halušky, v samoobsluhách potravín a marketoch občas dostať aj mrazené, v balení 1 kg.
Ostatné sa dá zistiť aj na internete, a Google.

Další odpovědi
johana 56

S českým řidičákem můžete bez problémů projet celé Slovensko.I zde existují dopravní značky s vymezením rychlosti na různých komunikacích.Oh­ledně ceny benzínu něco málo v odkazu

http://www.on­linetipy.info/pe­nize/cena-benzinu-na-slovensku-pro-motoristy.php

Jsou oblasti,ve kterých můžete platit i českými korunami,raději na to ale nespoléhejte.Při výměně eur se řiďte svou náročností,směnárnu v případě nouze vždy najdete.Je také možnost platby kreditní kartou,u této možnosti je vhodné si předem zjistit výši poplatků za převody.

Halušky možná v každé restauraci v menu nenajdete.Cenově je tato specialita nad řízkem či gulášem.