Michal Novák

Co je potreba na cestu do italie autobusem?

Chtel bych za cca 2 tydny jet do italie s pritelkyni, autobusem, muzu vedet jak to probiha a co ktomu potrebuju ?
Jede se pres rakousko a pak italie, pry jsou obe zeme v schengenu, takze nemusim mit pas ? jsou hranicni kontroly ? nebo autobus projizdi a ani si nevsimnu, ze jsme projeli hranicemi ?
Doplňuji:
Mam jen pas, a pri ceste autobusem, se prekladaji doklady, kdyz nejsou hranice ? nebo jsou namatkove ? a jak probiha takova kontrola ? mrknou na pas a na datum platnosti a hotovo ?

Nejlepší odpověď
Kankys

Stačí občanka i když já vozím i pas kdyby se mi někde zašantročila 🙂. Jinak asi projedete ale kontrolovat vás můžou kdekoliv a kdykoliv. A nezapomeňte pojistné si udělat než vyrazíte !!!

Další odpovědi
anonym

Sedneš do autobusu – a pokud si nevšimneš cedule Vítá vás Rakousko/Itálie, ani nezpozoruješ státní hranice.
Stačí občanka (dneska už by měly mít všechny strojově čitelné údaje).
Doplňuji:
Pas ´stačí´ taky.
😉
Doklady ti – maximálně, zkontroluje delegát/ka cestovky před započetím cesty, dále se v autobuse nikomu neukazují (komu taky, že?).
Pokud dojde ke kontrole cestou, policie zastaví bus, projde jej a zkontroluje, zda cestující mají platný doklad a nejsou třeba ´hledáni´ (zatykač…) nebo z dané země vyhoštěni.
Pokud pak dojde k nějaké individuální kontrole v místě pobytu (zastávky), policajt dotyčného zastaví a zkontroluje doklady (viz výše).

jjj123456789

Hlavně nezapomeň na řízky.