cesta do chorvatska

dobry den dotaz jedem letos na dovolenou 4 dospeli a dva 17leti nevite prosim vas jak to je pasy všichni ale nejedna se o členy rodiny nejake potvrzeni rodiču nebo neco podobneho dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem, je nutné, aby měl s sebou písemný souhlas zákonného zástupce dle níže uvedených podmínek:

souhlas zákonného zástupce musí obsahovat následující:

  • osobní údaje zákonného zástupce
  • účel a období pobytu
  • dobu trvání pobytu
  • období, na které se vydává souhlas
  • podpis zákonného zástupce

Tento souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem (notářem nebo matrikou) zákonného zástupce a přeložen soudním překladatelem do chorvatštiny nebo angličtiny !!!

Toto opatření bylo platné v r. 2009, jak to bude letos nevím…

Další odpovědi
mlm

Určitě to stále platí,jak napsal Standa.