Pokročilý

Český settobox v zahraničí. Bude mi fungovat ?

Když si koupím settobox v čechách a chtěl bych ho zapojit v zahraničí na satelit který tu mají , bude mi to fungovat a televize hrát v češtině? Nebo musím mít krabici na satelit s českou kartou. Přesně tomu nerozumím, tak potřebuji poradit. Děkuji.
Doplňuji:
Trávím hodně času v zahraničí. A chtěl bych tu mít českou televizi. Neboli české programy. Televize tu je napojena přes settobox na satelit. Tak abych nemusel sebou vozit i satelit a někde ho tu předělávat na barák, tak jestli mi stačí jen vyměnit settobox za český a jestli mi to bude fungovat ?

Odpovědi:

Pokud ti bude settopbox stačit na připojení v Česku, bude stačit kdekoli, odkud je družice ´viditelná´.
A jestliže ke sledování dalných kanálů potřebuješ "kartu" v Česku, budeš ji potřebovat i v zahraničí.
___
Satelitu je jedno, kde máš STB.
Doplňuji:
I STB je jedno, kde se nachází.
STB je jen tuner, na kterém vrámci daného pásma naladíš kanály, které družice přenáší. A je jedno, jestli jde o STB koupený v Česku a nebo kdekoli jinde.
Není ale jedno, o jaký se jedná satelit - takže pokud na ´tamním´ satelitu nenaladíš české kanály, zřejmě je družice, na kterou je zaměřena anténa, nepřenáší - výměna STB ti nepomůže.

Stříbrný

Fungovat bude pouze za předpokladu, že satelitní příjímač zapojíš na parabolu nasměrovanou na ten satelit z kterého české stanice vysílají a budeš ho mít osazený tzv.dekódovací kartou, protože české programy jsou kvůli autorským právům zakódované.
Než se do toho pustíš tak si o tom něco přečti, anebo se zeptej v prodejně sat.techniky. Určitě ti rádi a fundovaně poraděj.

Zdroj: http://www.parabola.cz/

Zlatý

Je také důležité kde v zahraničí pobýváš !!!!!
České programy jsou pokryté jen na střední Evropu.

Je ale mnoho satelitů i jinde, které vysílají různé cizí programy v češtině ( nikoliv české programy). Pak je to třeba řešit individuelně podle místa pobytu a jeho pokrytí signálem. Karta bude muset být od příslušného poskytovatele.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

setbox (i s kartou/kartami) ti bude na nič, keď nebude satelit - a ten samozrejme správne nasmerovaný na patričný satelit a ten ešte k tomu musí pokrývať dotyčné územie.

napr. v británii je signál dosť slabý, treba parabolu minimálne 110 cm (takže keď tam síce parabola je, ale iba 60 cm, tak smola).

takže to nie je iba o setboxe.

Bronzový

gagaga

jak pise ary..na ten jejich sat. vam to nepujde
ja jsem v Nemecku, a musim tu mit Astru 3
( a mam kartu Skylink )
vse vam poradi v kterekoliv tel.sluzbe

-iv-

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 574
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.