Avatar uživatele
maja49

Český Krumlov-v červnu jedu do tohoto krájného města na výlet a chtěla bych se zeptat místních co stojí za návštěvu.

Nějaká krásná místa, lákadla pro turisty. Stojí za návštěvu Slavnosti pětilisté růže? Děkuji všem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mirlin, johana 56 před 3997 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

V Č.K. a blízkém okolí je toho tolik k vidění, že výlet je málo. To by chtělo dovolenou! Bohužel krásy a půvab Krumlova objevují tisíce turistů denně a Vy si chcete udělat výlet zrovna v době vrcholné turistické sezony, takže se připravte, že se budete prodírat starým centrem davy Japonců, Němců, Holanďanů, Rusů atd.
Slavnosti stojí za podívání, jedná se víkendovou záležitost, ale během nich se množství návštěvníků ještě znásobí.
Za podívání rozhodně stojí Muzeum Fotoatelier Seidel
tam se dozvíte o historii Č.K. a okolí hodně zajímavostí.

Museum Fotoateliér Seidel – Český Krumlov – Muzea

Museum vystavující unikátní dobové snímky Šumavy, fotopohlednic, skleněné negativy, dochované fotoaparáty a zvětšovací přístroje. Linecká 272 381 01 Český …
firmy-cesko.cz/f216713-museum-fotoatelier-seidel-cesky-krumlov-muzea/

Museum Fotoateliér Seidel, Facebook

K občerstvení doporučuji Šatlavu (Šatlavská ul. v centru, hned nad náměstím) jedná se o zajímavý historický interiér a není až tak turisticky „profláklá“…nebo Babylon v Rybářské ul. a není bez zajímavosti a poměrně velmi cenově příznivá hospoda Na louži s ucházející kuchyní, velkým výběrem „hotovek“ a prvorepublikovým interiérem. Jednou měsíčně se večer rozdají texty, cizinec-necizinec a zpívá se hromadně u klavíru.
Nevím jaké máte zájmy a jaké jsou Vaše časové a finanční možnosti, ale Krumlov docela znám, mám tam mnoho přátel a chvíli jsem tam pobývala, takže když budete chtít něco upřesnit, písněte mi vnitřní poštou!

nalouzi.cz/

Krčma v Šatlavské ulici, Český Krumlov, Česká republika

Rekonstruovaná renesanční stavba s kapacitou 80 osob uvnitř a 40 osob na terase se nachází v centru Českého Krumlova v Šatlavské ulici.
satlava.cz/pa­ge.php?sectid=sa­tlava&artid=1

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Já se tam zanedlouho také chystám. Můj hlavní důvod návštěvy sice veselý nebude, ale město si také znovu ráda projdu. A kromě dobrých rad od kolegů, ti za sebe doporučuji i návštěvu vegetariánské restaurace Laibon, přímo na břehu Vltavy, v historickém centru. Já se těším i na majitele, protože je s ním super pokec. Doporučuji bulgur s mrkví, tofu a ořechy a polévku z červené čočky s jogurtem. Nenech si ujít prohlídku Latránu, zajít můžeš i na „Křížák“, což je taková rotunda kousek za městem. Z terasy hotelu Růže je nádherný výhled na řeku, kousek od divadla zase najdeš krásný pohled na historické město.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Určitě navštivte „staré“ Vnitřní město se zámkem, které obeplouvá Vltava. Jestli budete mít štěstí, uvidíte i medvědy, pak navštivte otáčivé hlediště v Zámecké zahradě + muzeum voskových figurín.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Jendou jsem se tam zastavil s kamarádem ve vyhlášeném hororovém baru a byl jsem z návštěvy nadšený. Je to už pár let, ale doufám, že to tam bude stále stejné.
Viz.: https://cs-cz.facebook.com/pa­ges/Horor-Bar-Nebesk%C3%A9-pastviny/118591857­472
http://www.nel­so.cz/cz/place/6648/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování