vevinka007

Český jazyk – Synonyma

Potřebuji pomoct se synonymI (Stejný význam a podobně znějí)
Vymyslet ke každému 2 věty!
PUMA-PUMA
HNÁT-HNÁT

Doplňuji:
hanulka11: jo jenže asi špatně
PUMA – PUMA

  • BOMBA
  • ZVÍŘE, ZNAČKOVÉ OBLEČENÍ

HNÁT – HNÁT
Pohánět
Štvát

Takhle ..Nevím jestli je to správně!!
A děkuji za odpovědi kdyžtak

Nejlepší odpověď
quentos

to, co uvádíte (hnát – hnát, puma – puma) nejsou synonyma, nýbrž homonyma (stejně se píší, ale význam totálně odlišný)
Puma jako značka je vůbec mimo kategorie (má přece ve znaku pumu – zvíře), další význam je např. velká bomba (vodíková puma).

Doplňuji:
synonyma nemusejí vůbec podobně znít! Klíčový je u nich podobný význam (kecat – tlachat, mrcha – potvora apod.)

Další odpovědi
annas

U první otázky jste nemluvila o synonymech. UVedla jste jen pojmy. Z nich vyplynulo, že jde o homonyma.

Synonyma:

1. Puma = střela s mocným účinkem trhavým n. zápalným, která vybuchne zprav. po dopadnutí, bomba.

  • slang. nedostatečná (známka)
  • puma (ořech) pecka plodů amerického ořešáku olivovitého, Carya olivaeformis. . – druh zmrzliny mražené v tvořítku majícím tvar bomby.

2. Puma = šelma kočkovitá

  1. hnát – uvádět v pohyb, v činnost, pohybovat, pobízet k pohybu
  2. hnát se – rychle běžet, jet, letět, snažit se něco či někoho chytit, uchopit, horlivě se do něčeho dávat.

Jedna slovní hříčka: Chlapci, nežeňte se!!!

hanulka11

včera jsme ti radili