ReHu

Český humor? Myslíte, že češi mají svůj specifický humor, kterému ve světě nerozumí? Třeba angličané také mají svůj styl

Doplňuji:
Ještě jsem chtěla dodat, že tu je ještě Miroslavův humor. Někdy trochu více černý. Jak sám psal 🙂.

Nejlepší odpověď
quentos

nepochybně. Viděl jsem několik českých filmů a četl nespočet českých knih, u nichž jsem se nasmál, ale musel jsem zkonstatovat, že nebyly přeloženy právě proto, že cizinci by z toho neměli nic.

Jak kdysi řekl tuším Himmler – Češi jsou smějící se bestie. Čemu se neustálé chlámeme, i když nám jde o kejhák, nechápal.
Doplňuji:
… ehm, pardon, byl to Goebbels. Někdy se výrok nesprávně připisuje Heydrichovi

http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/hele­na-trestikova.php?i­temid=1751

Další odpovědi
Bumbes

Zase bych to neviděl tak černě. Oskarové komedie s čistokrevným českým humorem Ostře sledované vlaky, Kolja, Vesničko má středisková (nominace) mluví sami za sebe i za hranicemi. A Jára Cimrman je také slavný po celém světě.

Anglický humor je pro mne stravitelný (Monty Python, Benny Hill, Jistě pane ministře, Mr. Bean,), ale trapné crazy komedie z USA (PPP, Žhavé výstřely, Připoutejte se, prosím!, apod..) opravdu nemusím.

anonym

to stoprocentně,byla jsem v Řecku,říkala tam vtip a řekové na mě tak zírali že jsem se smala jen já

9 řemesel

Ano ,na 100%. Mám zkušenosti ze SC ; mimo Slováků nás nejvíce brali v Rusku.Tam nám kolikrát kontrovali stejně.Na jihu jsme občas byli spíš trapní.Ale je to i naopak , takže to tak berme.

Miroslavst

U nás bohužel jak kdo.
Minulý týden bylo na titulní straně blesku: Chtěla mít dítě a zasadil jí 19 ran nožem.
Já na to říkám: „No, chtěla opíchat ne?“. Jeden v práci nepochopil a ostatní se smáli. Je to černý humor nebo ne?

verka

Pan Svěrák a jeho humor je prostě fenomenální! Myslím, že nikdo na nás nemá. Český humor je jako české Vánoce, prostě jiný, ale někdo na to nepřijde celý život.

anonym

Dvě kamarádky, v nejlepších letech, ne a ne najít toho pravého, a tak pročítají inzeráty, když v tom jedna oznámí té druhé: „Hele, tady, mám auto ze zahraničí, vilu a 15ti leté úspory!“ Ta druhá tu první přemluví na rande a domluví si schůzku s neznámým. Další den se potkají a ta druhá hoří nedočkavostí: „Tak co,povídej“. „Auto ze zahraničí má – Trabanta, vilu – spíš malou chajdu a ty jeho 15ti leté úspory mi ještě teď tečou po noze!“