Zlatý

Český humor? Myslíte, že češi mají svůj specifický humor, kterému ve světě nerozumí? Třeba angličané také mají svůj styl

Doplňuji:
Ještě jsem chtěla dodat, že tu je ještě Miroslavův humor. Někdy trochu více černý. Jak sám psal :-).

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nepochybně. Viděl jsem několik českých filmů a četl nespočet českých knih, u nichž jsem se nasmál, ale musel jsem zkonstatovat, že nebyly přeloženy právě proto, že cizinci by z toho neměli nic.

Jak kdysi řekl tuším Himmler - Češi jsou smějící se bestie. Čemu se neustálé chlámeme, i když nám jde o kejhák, nechápal.
Doplňuji:
... ehm, pardon, byl to Goebbels. Někdy se výrok nesprávně připisuje Heydrichovi

http://blog.aktualne.centrum.c z/…

Další odpovědi:

Stříbrný

Zase bych to neviděl tak černě. Oskarové komedie s čistokrevným českým humorem Ostře sledované vlaky, Kolja, Vesničko má středisková (nominace) mluví sami za sebe i za hranicemi. A Jára Cimrman je také slavný po celém světě.

Anglický humor je pro mne stravitelný (Monty Python, Benny Hill, Jistě pane ministře, Mr. Bean,), ale trapné crazy komedie z USA (PPP, Žhavé výstřely, Připoutejte se, prosím!, apod..) opravdu nemusím.

to stoprocentně,byla jsem v Řecku,říkala tam vtip a řekové na mě tak zírali že jsem se smala jen já

Bronzový

Ano ,na 100%. Mám zkušenosti ze SC ; mimo Slováků nás nejvíce brali v Rusku.Tam nám kolikrát kontrovali stejně.Na jihu jsme občas byli spíš trapní.Ale je to i naopak , takže to tak berme.

Zlatý

U nás bohužel jak kdo.
Minulý týden bylo na titulní straně blesku: Chtěla mít dítě a zasadil jí 19 ran nožem.
Já na to říkám: "No, chtěla opíchat ne?". Jeden v práci nepochopil a ostatní se smáli. Je to černý humor nebo ne?

Bronzový

Pan Svěrák a jeho humor je prostě fenomenální! Myslím, že nikdo na nás nemá. Český humor je jako české Vánoce, prostě jiný, ale někdo na to nepřijde celý život.

Diskuze k otázce

anonym

Dvě kamarádky, v nejlepších letech, ne a ne najít toho pravého, a tak pročítají inzeráty, když v tom jedna oznámí té druhé: "Hele, tady, mám auto ze zahraničí, vilu a 15ti leté úspory!" Ta druhá tu první přemluví na rande a domluví si schůzku s neznámým. Další den se potkají a ta druhá hoří nedočkavostí: "Tak co,povídej". "Auto ze zahraničí má - Trabanta, vilu - spíš malou chajdu a ty jeho 15ti leté úspory mi ještě teď tečou po noze!"

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.