honza19hk

Český dráhy zdražovaly jízdné ?

Jak je možné že když jedu z HK do Lysé nad Labem,stojí to 114kč. (Přímý rychlík bez přestupů )
A když jedu po stejný trati a stejným vlakem z HK do Prahy na hlavák je to jen za 100kč ,přitom Praha je dál než Lysá?
Proč to tak je?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože pokud jedeš z- a do- místa na ´koridoru´, je jízdné dotované. Pokud ale máš počáteční nebo cílovou stanici mimo ´koridor´, dotaci ti ČD nepřizná ani na tu část trati, která po koridoru vede – příště se pokladní zeptej – budeš se divit…
😉

Další odpovědi
Výletník8

Pro relaci Hradec Králové – Praha je tzv. akční jízdné, které je levnější. Do Lysé se platí normální kilometrické jízdné.

Zdroj: http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jizdne-a-slevy/-11769/