annas

Česko „objevuje“ filantropii, dobrý skutek, jenž nic nestojí. Má regionální projekt něco do sebe? Podpořili jste jej?

Obchodní řetězce nechávají nakupující hlasovat o tom, komu připadne finanční příspěvek. Za nákup obdržíte žeton, který můžete hodit do hlasovacího zařízení a podpořit určitý projekt regionu. Mezi vítězné projekty v devadesáti regionech rozdělí řetězce 3 miliony Kč.

Žetony dostávám v Tescu, vložím „do krabice“ na podporu jedné neziskové organizace v našem městě. Snad peníze dojdou na správné místo a někomu pomohou.

Připojí se ještě někdo?

Ad fcoop, je to tak. U nás jsou skleněné bedny, ale musela jsem se ptát, k čemu slouží. Přitom loni akce pomohla např. nevidomým.

Ad zjentek – je třeba si uvědomit význam slova Česko = stát, v němž žijí Ćeši, tedy jeho obyvatelé.

Tito čeští obyvatelé tím, že vloží do „krabice“ žeton, nic je to nestojí, se stanou „filantropy“, podpoří totiž obecně prospěšný projekt s jasně definovanými cíli.

Podle počtu žetonu pak peníze rozdělí řetěz, byť není český.

Do projektu se můžete zapojit, třeba váš žeton rozhodne o tom, která nezisková organizace získá dotaci.
Pro vás dobrý skutek zdarma.

Víte, co je filantropie?

Nejlepší odpověď
Drap

Něco do sebe ano, ale hlavně myslím, že to má vzbudit ten dojem, že je to velká dobročinnost. Ve skutečnosti je to marketingový tah, který může někomu trošku pomoct, ale žádná výhra to zřejmě nebude. Nesleduji to, nevím už kde, ale obdobná akce, kde zisk měl mít jen projekt který bude mít nejvíce hlasů. Projekty jsou nastaveny tak, že vydané prostředky pořadatel odepíše z daní.

Další odpovědi
Kepler

Určitě to může posloužit dobré věci, ale jistotu nemáme. Jak známo, cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. Většinou nevíme nic o té, či oné organizaci, ani o projektu samém. Přesto bych tuto iniciativu podpořil a sledoval jak celá záležitost dopadá. Podle toho bych si upravil i náhled na podobné akce.

fcoop

Dostal jsem u pokladny žeton,pokladní asi držela bobříka mlčení,a já nevěděl ,která bije.
Nikde ani zmínka,žádné vysvětlení...­........žádné zařízení,nebo krabice od bot,do které bych mohl vhodit žeton.
Mají propagační oddělení…a funkční…reklamy na ptákoviny jsou všude.....asi to neberou až tak moc vážně.

iceT

U nás v Albertě kdysi dávali žetony za nákup nad 200 kč a žetony se pak házely do válce za pokladnami, už ale nevím, pro koho byly určeny.

zjentek

Česko filantropii neobjevuje, řetězce mají převážně zahraniční vedení a samotné vhození žetonu je podružné, nevýznamné.
Na druhou stranu zde existují filantropové, a třeba i z dob předchozího režimu.

Takže, jak často píše Drap- otázka je zmatečná a tedy nelze jednoznačně odpovědět ;)

K doplnění: Jistě. Chápu. Kdosi Česko navádí k „lidumilství“, neboli lidumilnosti. Češi tedy v tomto případě nejednají z vlastní, svobodné vůle. Česko tudíž filantropii „neobjevuje“ ..to musí chtít „každej“ sám.

dubraro

Filantropie má pěkný český název „dobročinnost“ a rozhodně není zadarmo, spočívá právě v tom, že se něčeho dobrovolně vzdáte ve prospěch jiných. Marketingová akce obchodního řetězce nemá s filantropií ani dobročinností nic společného.