Ceska " vynalezavost ".......slysela jsem o :

Sosed zadal souseda o souhlas o pristavby ke sveho domku. Ten nepovolil. Tak ten , co zadal , prodal cely pruh podel sveho plotu … , ale ten pruh byl jen 1 metr ( jako uzka ulicka ) , nevim , jak to jinak napsat a ten znamy , kteremu to prodal mu pak dal souhlas ke stavbe. !
Je to vycuranost , ale sama nevim ,co kdyby se to jednou hodilo i me… 🙂
Co si o tom myslite ? -iv-

Nejlepší odpověď
Drap

každý se snaží prosadit své záměry, a v dnešní době je dokonce asi nutné využívat všech prostředků

Další odpovědi
baghira

Otázka je, jestli si ten první soused jenom „postavil hlavu“, a nebo jestli měl k nesouhlasu nějaký skutečný důvod.

Pokud by ho stavba nějak ovlivnila nad míru přiměřenou okolnostem, třeba stínila, ztěžovala přístup nebo tak něco, může do stavebního jednání vstoupit stejně, i když už formálně není soused. Finta by v tom případě nepomohla.

Deli

Myslím, že to je vyčůranost, ale v podstatě dobrý nápad 🙂