Poklička

Češí v holínkách?

Proč Čeští atleti vystoupili na olympijské ceremonii v holínkách?
Doplňuji:
Děkují za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Opět jedná příznačná ukázka kombinace čecháčkovské malosti, strach z originality a sedání na lep mediálním provokacím v okurkové sezóně.
Na dotaz proč? Věcná fakta v citaci níže:
„Chceme být vidět. Kolekce je výrazná a doplňky jako holínky a deštníky celek jen umocní a dodají mu správný šmrnc,“ řekl předseda ČOV Milan Jirásek. Podobný krok firmě Alpine Pro, která oblečení navrhla a připravila, vyšel již na zimní olympiádě ve Vancouveru, kde Češi designem zaujali.
(„Češi zřejmě čekají průtrž mračen“ okomentoval úbor olympioniků anglický fotbalista Rio Ferdinand prostřednictvím sociální sítě Twitter.
Tam se k němu připojovali i ostatní uživatelé z celého světa, kteří oceňovali hlavně český smysl pro humor, který se tak prý snaží vyrovnat tomu britskému.)
P.S. I malé národy mohou mít národní hrdost a sebevědomí, kam se hrabem třeba na Dánsko (či Irsko), obě jsou poloviční, ale respektované a emancipované.
Doplňuji:
oprava – „oba“ (namísto původního záměru obě (země).

Další odpovědi
Jájá...

Podle mě chtěli být originální. Byla to prostě sranda. Vtípek na účet počasí v Anglii. Akorát že v televizi nebylo, jak deštníky otevřeli. Spoustě Čechů by to došlo a nedělali by z toho tragédii a nepsali by, že se za ně stydí. Jako kdyby na LOH šlo o oblečení. :)

mosoj

http://www.de­nik.cz/ostatni_spor­t/olympionici-jsou-stylovi-do-vlhkeho-londyna-pojedou-s-holinkami-20120628.html
Doplňuji:
http://sport.ak­tualne.centrum­.cz/zahajovaci-ceremonial-her-ceske-gumaky-a-padajici-kralovna/r~e29a1cd­0d83e11e18b7a0025900fe­a04/

Lucijej

Prostě a jednoduše to byla narážka na britské ubrečené počasí.

terry

Myslím, že proto, že v Anglii více prší.

suaeda

Holinky mi nevadily. Nedávno jsem byl v Anglii a spousty mladších žen je tam nyní normálně nosí. Co mi trošku vadilo bylo barevně přeplácané celkové oblečení. Ale na tom při OH nezáleží.
Doufejme, že se našim podaří vybojovat pár slušných medailových umístění.

led

Dôležité je zúčastniť sa a upútať pozornosť. A to sa podarilo už na začiatku. Teraz už len taká maličkosť, získať medaily.
PS.
Také čižmy majú aj svoju praktickú výhodu:
nohy sa nazamáčajú,
prevesené na palici nesenej na pleci slúžia ako batožinový priestor na medaily, k tomu raneček a je to ako v rozprávke.

anonym

Gumovky jsou už druhým rokem velmi moderní.To,že návrhářky oblečení našich sportovců propojily módní prvek se smyslem pro humor a odkazem na celosvětově nejuznávanějšího malíře Kupku, mi připadá docela dobré.Oblečení má mít šmrnc, vtip, být originální a v neposlední řadě i praktické.To vše beze zbytku v tomto případě bylo naplněno.Chtělo by to trochu nadhledu.A mohu jen souhlasit,že oblečení našich sportovců není pravý důvod jejich prezentace na LOH…:D

Capik166

Jejich outfit byl inspirovaný obrazem Dvoubarevná fuga od českého malíře Františka Kupky.

anonym

Taky mi to hlava nebere. Možná prožili vodu.

led

Londýn 2012: Boyle překvapil více než holinky.
Takže žiadny strach z prekvapujúcej neformálnej športovej módy… :)
http://fremy.cz/5244-londyn-2012-boyle-prekvapil-vice-nez-holinky

anonym

I takové Švýcarsko je menší než ČR a přesto má světový kredit.

Sůwa

Že by mělo Švýcarsko naději na větší počet medailí než my?