Zlatý

Češi mají prý bídné mravy. A co vy? Vyzkoušejte si "test integrity"

http://www.reflex.cz/…
---------------
Je to ryze soukromá záležitost - taková zajímavost.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nechápu výsledek průzkumu. Vždyť v otázkách jsou situace, u nichž je samozřejmé jednat v souladu s morálkou. Průzkum svědčí o tom, že si většina lidí hraje na svém písečku, je bezohledná, sobecká i za cenu ublížit jiným.
Většinu prohřešků považuji za neospravedlitelné.
Pochybení beru, i když by se nemělo stát pravidlem, např. u jízdného - opomenutí - jedinec si neuvědomí, že nemá jízdenku, protože neměl drobné na její nákup, spěchal na další spoj, případně skončila platnost jízdenky. Ale měl by si být vědom, že ho jízda načerno může stát mnohem víc...
Někdy pomůže druhému i milosrdná lež.
Odpadky na ulici - zaslouží ten, kdo jej odhodí první, ostatní se přidají...však to někdo uklidí ...

Další odpovědi:

Pokročilý

[odpověď obsahuje spoilery k testu]

17 bodů, ale test považuju za dost nepřesný a špatně napsaný. U poloviny otázek si dokážu představit situaci, kdy jde o život, a to mi neříkejte, že byste nejeli rychle do nemocnice, i když jste jinak morální andílci.

"NECHAT SI PENÍZE NALEZENÉ NA ULICI" - desetikorunu na policii odevzdat nepůjdu

"KOUPIT NĚCO, O ČEM VÍTE, ŽE JE KRADENÉ" - no to snad ne! Nějaký zloděj to ukradl, překupník to nelegálně prodává, ale JÁ jsem ten špatný, protože to kupuju ??? S tímhle ať se jdou zahrabat, výsledky tohohle testu nemají žádnou výpovědní hodnotu...

Zlatý

"Bídné mravy "mají hned v prvním bodě Dopravní podniky,když jsou schopni ještě okrádat lidi na pokutách,kde si - a ne málo - namastí kapsu i právník a exekutor.
A podvádět na daních?Stát nás neustále okrádá,nahoře kradou všichni - a ve velkém,nikomu se nikdy nic nestane,tak to by museli být ostatní padlí na hlavu,kdyby to aspoň trošku nedělali.
Lhaní nesnáším,dělat binec na ulici taky ne,ale v ostatním souhlasím se Septikem.

Zlatý

já nevím teda ,asi jsem na "odstřel" ....mám 12 bodů

Zlatý

Test na nic. Normálně zdravý člověk napíše to co se od něj čeká. Varianty odpovědí jsou pro češtinu dost krkolomné.
Takže mne testík neuchvátil stejně by mi vyšlo, že jsem odpadlík společnosti.
Vyšlo mi 15 bodů a to proto, že lhát ve prospěch své osoby je ospravidlivé. Ve své podstatě to lhaní mi dává i Listina základních práv - a právní řád - nemohu vypovídat proti své osobě a atd. Takže lžu.

Bronzový

21 bodu - pry respektuji ,ale i obchazim pravidla.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.