Lucy7

Červy u psů po odčervení- je to možné?

Našla jsem v psích exkrementech bílé mohutné červy, které se jěště pohybovali. Je to možné když jsem ji před měsícem odčervovala? Přijde mi to divné, protože po odčervení by spíš ti červi měli být mrtví.
Doplňuji:
Mohou se přenést i na člověka?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na věku psa,u kterého jsi našla jak píšeš"červy".Vý­vojová stádia psích škrkavek,které jsou nejčastějšími parazity u psů jsou cca 3 týdny od vajíček k dospělci . Fena-matka se má odčervovat před krytím,v době březosti a před porodem a štěňata i s laktující fenou odčervujeme asi od druhého týdne každých 14dní až do věku tří měsíců u štěňat a následně každý měsíc až do stáří půl roku.Podotýkám,že je třeba se řídit (zvláště u březích fen) návodem u používaného prostředku.Záleží totiž VELMI na typu prostředku,který použiješ.Některý působí tak,že „rozpadne“ škrkavky v trávicím traktu a nenajdeš je v trusu.Jiný prostředek působí zase tak,že dospělce ochromí a vyjdou vcelku s trusem.Jsou prostě různé přípravky s různými účinnými látkami.V jed­noduchosti lze konstatovat,že většina těchto běžně bez receptu dostupných prostředků,působí na dospělé škrkavky v trávicích cestách a neúčinkují na larvy a zárodky v jiných částech těla,natož v krevním oběhu.Z vlastní praxe doporučuji prostředky střídat,ale pouze v případě,že se jedná o preventivní pravidelné odčervování.V tvém případě budeš potřebovat léčebné odčervení,protože jsi našla v trusu okem viditelné parazity,požádej veterináře o pomoc.Doporu­čovala bych dopravit se psem i vzorek trusu, někdy i bez laboratorního vyšetření pouhým mikroskopem lze určit druh parazita .Uvědom si,že pokuď něco takového nastalo,je to co jsi viděla,jen zlomek toho,co má tvůj pes v těle.Nepodceňuj ten problém,začervený pes může být ohrožen na vlastním zdraví, ale být nebezpečným i pro ostatní zvířata a lidi…:D

Další odpovědi
terry

Určitě to možné je. A co nejdřív to napravte,
Odčervovací tablety pouze zahubí ty červy, které jsou v tělě. Za krátkou dobu je mohou mít znovu.
Vyzkoušejte jiné přípravky nebo některé širokospektrální. Na dobré veterině vám poradí.
A…je moc dobře, že jste si toho všimli.

Děda Louda

Odčervení se provádí opakovaně. Po první aplikaci hynou dospělci, ale na zárodky, které již vytvořili, přežívají. Proto se užívá druhá aplikace v časovém odstupu tak, aby zasáhla dorostence, kteří však ještě nejsou schopni reprodukce do další generace. Pokyny k přesnému užití odčervovací kúry ti vydá tvůj veterinář v souvislosti s druhem přípravku, dávkování a časovým odstupem jednotlivých dávek.