roxy52

Červivé houby.Kam a do čeho ,,uskladnit" tyto červi,aby vydrželi celou zimu živé?

Vím,že se dají ve zverimexu koupit ty moučný,či jak se jmenují,ale ty jsou moc velký.

Nejlepší odpověď
beer

Houby jsou napadány hlavně larvami bedlobytek a ty jsou velmi malinkaté a nelze uskladnit nadlouho. Ve finále houbu opustí a kuklí se v substrátu. Na nějakou dobu lze tedy použít chladnici, kde se jejich vývin v závislosti na teplotě o něco zpomalí.
Běžně tímto způsobem zpomaluji vývoj hmyzu z důvodu dokumentace jeho vývojových stadií, ale s bedlobytkami jsem zatím nepracoval.
Doplňuji:
Nevím nač to potřebuješ, ale raději bych se podíval po něčem dostupnějším, vždyť i ty „moučné červy“ nemusíš kupovat v jejich posledním instaru (svlékání) a jsou zpočátku docela malincí..

Další odpovědi
mosoj

No tak oni mají nějaký životní cyklus. Konečné stádium je nějaká moucha.
Takže jenom hybernace.