Yasmin

Cervikobrachiální syndrom

Lékař mi našel CB syndrom a nevím co to je. A byla jsem poslána na LTV, TMT a kinesiologický rozbor. Co to prosím je? Předem děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

nechápu, že jste se lékaře nezeptala

CERVIKOBRACHIÁLNÍ SYNDROM

Znamená poruchu krční páteře s vyzařováním do horních končetin.
Bolesti jdou po zadním trapézovém svalu k rameni ( bolestivé rameno ), k lokti až do prstů.
Těžko se odlišuje od pseudoradikulárního a radikulárního syndromu.
Pseudoradikulární syndrom je napodobení komprese / útlaku /, při neurologickém vyšetření není prokázáno poškození, nejsou změny reflexů a citlivosti.

Co je příčinou ?

  • spondyloza = nezánětlivé onemocnění meziobratlových plotének, které ztrácejí svou pružnost a v těžších případech mohou i vyhřeznout a utlačit míšní kořen s důsledky pro pohyblivost a citlivost určité části těla.
  • spondylartroza krční páteře = artróza meziobratlových kloubů. Projevuje se bolestmi zad, zejm. po zátěži, zvýšeným napětím svalů páteře, omezenou pohyblivostí.
  • blokáda a výhřez plotýnky

Co v případě postižení cítíte ?

  • bolestivé rameno, může být i méně pohyblivé / zmrzlé rameno /
  • nemožnost úklonu a rotace hlavy
  • tenisový loket

Doplňuji:
http://www.laz­nebuchlovice.cz/clan­ky.php?p=ukaz­clanek&id=446

Další odpovědi
mosoj

LTV – léčebný tělocvik
TMT – tlaková masáž trupu

kineziologie viz : http://alternativni-medicina.abece­dazdravi.cz/ki­neziologie