Sparrow318

cervi diry, cerne diry, cestovani casem

Jaky obor se zabyva, nebo co bych mel studovat, kdybych se chtel zabyvat timhle? :D

Odpovědi
www

Těmi děrami ap. seriózně astronomie, tím zbytkem pak většinou různé pavědy a seriózně některé vědecké teorie.
Doplňuji:
Více prozradí internet, neznáš? 😉

arygnoc

astronómia.

astronómia
hvezdárstvo

  • vedecký odbor zaoberajúci sa štúdiom hviezd a nebeských telies na matematických základoch.

Zaoberá sa komplexne vznikom, vývojom a stavbou vesmíru ako celku a i jednotlivých objektov a sústav včítane pohybov a vzájomných interakcií.
Základom astronomických znalostí je získavanie pozorovaní kvantitatívneho charakteru a pozorované javy sú vysvetľované pomocou prírodných zákonov.
Termín astronómia ako prvý použil Platón v 4. storočí pred Kristom.
Albertus Magnus v 13. storočí obor rozdelil na tzv. teoretickú časť (astronómiu) a praktickú časť (astrológiu).
Od polovičky 17. storočia je astronómia považovaná za samostatnú vedeckú disciplínu.
V slovenčine sa používa aj termín hvezdárstvo (česky hvězdářství).
Jej počiatky sa kladú do 7. storočia pred Kristom, kedy vznikla ako praktická potreba určovať čas, najmä k určovaniu zberu úrody, siatiu a neskôr pre kultovné a náboženské potreby a s nutnosťou orientovať sa na cestách.

viac na: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=3&book=a&vy­pis=1&dotaz=as­tronomia&pag=1

Sparrow318

a co astrofyzika?