Gami.Pet

Červí díra

Dle mě skrze ni cestují mimozemšťané (proto se k nám z jejich planety dostanou tak rychle) ona vás vyhodí kdekoliv ve vesmíru že ? A mě zajíma zda by ji mohli m. naprogramovat aby je vyhodila tak kam chtějí, je to možné ?

Nejlepší odpověď
bolak

Kdekoliv ve vesmíru určitě ne, červí díry, pokud v kosmu jsou, tak vedou z místa A do místa B, tudíž pokud se do ní objekt dostane, tak vyletí přesně tam kde čd končí a nikde jinde..teda, teoreticky, kdyby nastal nějakej výbuch, nebo jiná nečekaná situace, může tě to vyhodit někde uprostřed a jsou taky teorie, že vlivem např. slunečních erupcí může dojít k narušení časoprostoru a může tě to vyhodit sice tam kde má, ale v jiným čase, o paralelních vesmírech ani nemluvě. No prostě je to moc složitý, že i kůň by měl co dělat.

Co se týče toho druhýho na co se ptáš, tak teoreticky je všechno možný. Pokud je ve vesmíru ještě jinej život než jen my, pidisráči, tak určitě bude existovat i civilizace na mnohem a mnohem vyspělejší úrovni, bude schopna přeměňovat neobyvatelné planety na obyvatelné, nebo dokonce vytvářet ve vesmíru zcela nové planety, hvězdy a možná i ty červí ďoury.

Další odpovědi
arygnoc

červia diera je trubicovitá oblasť priestoru spájajúca dve oblasti vesmíru, hypotetický fyzikálny objekt umožnený schopnosťou priestoročasu vytvoriť skratku cez priestor a čas.
Tento fenomén po prvýkrát opísali v roku 1935 Albert Einstein a Nathan Rosen ako tzv. Einsteinov-Rosenov most, čo je však iba jeden z hypotetických možných druhov červích dier.
Názov červia diera sa vysvetľuje na základe analógie k červovi, ktorý sa z jedného bodu povrchu jablka prehrýza samotným jablkom na iný bod na jeho povrchu, nepohybuje sa teda dvojrozmerne po povrchu, ale používa trojrozmernú stratku práve červou dierou.
Podľa teórie možno prepojiť dva veľmi vzdialené body vo vesmíre s využitím zakrivenia priestoročasu. Pozorovateľ prechádzajúci červou dierou nikdy neprekračuje rýchlosť svetla, no vzdialenosť medzi štartom a cieľom prekonáva podstatne rýchlejšie ako svetelný lúč letiaci priamo.

Podľa tejto teórie je túto spojku možné vytvoriť, teda programovo a cielene ju „otvoriť“ z žiadaného bodu do iného žiadaného bodu (adresy).
Ak prechod týmto mostom bude možný, prečo by nebol tento spôsob cestovania možný?

Porovnajte s WARPom, kedysi fantastika, dnes sa už s WARPovým pohonom laboratórne experimentuje.

honza19hk

Moc koukáš na Hvězdnou bránu.

iceT

Pusť si Doctor Who.

JaserUpir

Nemaš na mysli černou diru.Ano je to možné..