arygnoc

červenenec – ladovská zima?

je tohle normální?
v červenci 12 °C?
to snad měl topit asfalt, ne?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud si pamatuji, v poslední době se většinou koncem června a začátkem července ochladí, extrémně prší, objevují se strašné bouře, tornáda, několikrát povodně.
Rovněž na festivalu Zahrada bývá nepříznivé počasi.

Vedra přijdou, určitě si jich užijeme. Už ani jaro není to, co kdysi bývalo …

Další odpovědi
anonym

Je to nenormální,ne­pamatuji ,a že si pamatuji ,takové jaro a začátek letošního léta.On se asfalt topit nebude,ale vypadá to,že budeme topit v kamnech!

Pecudka

Mám pocit, že se to stává pravidlem. V červnu krásně a jen dostanou školáci vysvědčení tak se počasí zvrtne.

tom004

Hledat v posledních X letech,něco normálního na počasí,je jako hledat tu slavnou „jehlu v kupce sena“.A,s tím asfaltem,to raději,snesu drobet chladu. 🙂

venkovan

Proč by to mělo být nenormální – fouklo k nám od severu kde je na naše poměry chladněji. Neřekl bych, že je to něco neobvyklého, jen nás teď média víc informují o počasí než o plnění závěrů sjedů KSČ. Vím, že chlapi vzpomínají, že i z a bolševika (víc nepamatují) byly roky, kdy se pro neustálý déšť neusušilo seno, kdy kombajny nedokázaly posekat obilí protože nestačilo vyschnout, pole byla nesjízná ani když dali dvoujmontáže na kola, Stejně jako, že byly roky, kdy byly vedra, že jim agronom vozil na pole i žlutou limonádu, tráva prakticky vyrostla do své běžné 1/3 velikosti, zrna v klasech se hladaly mikroskopem jak byly pro sucho malá. A nebo, že byla půda tak vysušená a tvrdá, že jí nemohli rozorat.

anonym

http://www.cos­gan.de/images/mo­re/schilder/127­.gif