Ander77

červená kniha

podle čeho jsou v červené knize druhy zvířet nebo rostlin zařazeny?? Myslíte že je důležitá a proč?? Vůbec jsem o červené knize neslyšela,prosím pomozte mi děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na citovanou stránku.
Červená kniha je důležitá, protože tisíce zvířat a rostlin jsou dnes ohroženy vyhubením. Např. Červená kniha eviduje 15.589 druhů, které je nutné chránit, jinak dojde ve volné přírodě k jejich vyhynutí. Ekosystémy jako pralesy nebo mokřady jsou degradovány a ničeny i přesto, že mají pro lidstvo nesmírný význam.

Zdroj: http://www.zoo-ostrava.cz/_be­ta/?akce=ochra­na&ochrana_id=11

Další odpovědi
Michal

Je to kniha ohrožených druhů zvířátek všech druhů.A člověk se chová v přírodě jako dobytek(pardon) a nepřestane.Jednou tu nebudem ani my.Dobře nám tak.