Lucka1985

Čerstvé olivy

Jak dlouho po otevření skleničky oliv zůstanou čerstvé? Za jeden den je všechny nesním. Do kolika dnů se jim v lednici nic nestane? A jak poznám (vzhledově nebo chuťově), že už jsou zkažené?

Odpovědi
anetadela1

No pokuď není na skleničce vyložně napsáno do kdy se mají po otevření spotřebovat, tak si myslím, že do těch 5ti dní by se měli sníst. Nejvýš do týdne. CHuť vám neřeknu, nechutnají mi ani čerstvě otevřený.

Ala81

Jestlize je na potravinach napsano „Spotrebujte do data uvedeneho na obalu“, nemel by se vyrobek jist po tomto datu. Jestlize je uvedena „Minimalni trvanlivost do xxx“, anebo Minimalni trvanlivost xxx od data vyroby" je to doba, po kterou vyrobce zarucuje zdravotni nezavadnost. U plechovych konzerv je to treba 2 roky. Po teto dobe se muze potraivna jist, ale kdyz bude zkazena, nelze uplatnit zaruku. U nekterych potravin je jeste pripasno „Po otevreni skladujte pri teplotach xxx a spotrebujte do xxx“ To jsem ovsem na olivach ve sklenicce nevidel. Takze pokud je na sklenici s olivami napsano treba „Minimalni trvanlivost do 5/2011“ tak je klidne muzete mit otevrene do kvetna 2011 a velmi pravdepodobne i dyl, ani je nemusite skladovat v lednici a nic se jim nestane, do kvetna 2011 za to ovsem vyrobce ruci.