ShyDoe

Černoch a meloun ? nechápu pointu :D

Jednou sem viděla, jak strašák v oblečení ku klux klan stojí v poli plným melounů a všichni se tomu smáli.. jenže já to nechápu :D :D vysvětlete mi to prosím někdo…

Nejlepší odpověď
annas

Ku -klux- klan pojmenování pro bývalé i současné teroristické organizace, které prosazují nadvládu bílých, tedy i rasismus.

U nás strašák v poli „hlídal“ obílí, plašil ptáky, zvěř, aby nezobali, nespásali. Strašák KKK hlídá melouny, tedy plaší černochy, aby je nesklízeli.
Doplňuji:
Jak jsem včera napsala do diskuze, nechápu, jak se někdo rádoby vtipu může smát. Bohužel je to smutná skutečnost …

Další odpovědi
led

Pokus o napodobnenie amerického spôsobu hrozby v našich podmienkach.
Predstavitelia bielej nadvlády nad „farebnými“ Ku -klux- klan tvrdo potláčali akékoľvek náznaky rovnoprávnosti bez ohľadu na farbu tváre.
Náš strašiak vo farbách Ku -klux- klanu je nepodarený prejav podobného rasizmu, výstraha našim inofarebným spoluobčanom bez ohľadu či sú zlodeji, alebo nie.
Ten smiech môže byť rôzný rasistický „veď my tým tmavším ukážeme, kto je tu pánom“, až po výsmešný „na nás aj tak nemáte, ste na zlej adrese“… To len ukazuje, že takému strašiakovi Ku -klux- klanovi sa smeje len človek, ktorý si neuvedomuje súvislosti. A to do smiechu nie je, je to skôr smutné.

Damiana

Jak píší kolegyně, jde o rasismus. Běloši vs černoši. S melouny, jako takovými, je nejblíž marci1.
Hrají totiž hlavní roli v tom, že kombinace: meloun a smažené kuře bývá pokládána za typické černošské jídlo. Strašák KKK tedy hlídá melouny před „nežádoucími“ zloději – černochy.

Btw – když chceš černocha v USA skutečně urazit a ukázat mu „bílou nadvládu“, nabídneš mu právě tuto kombinaci jídla.

marci1

Já taky moc ne, ale něco v tom smyslu, že černoši jí jenom melouny.

annas

Aole nezdá se mně, že by to bylo tolik k smíchu.