Fantomas007

Na čem záleží jestli je fotka z klasického foťáku (minolta hi-matic F) barevná nebo černobílá?

Dobrý den zajímá mě na čem záleží jestli je fotka z klasického foťáku (minolta hi-matic F) barevná nebo černobílá? Jestli záleži na foťáku nebo na filmu který do foťáku dám. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě, že na filmu…
😉
Respektive na filmu nanesená světlocitlivá vrstva určuje, zda je film schpen zachytit pouze osvit (tedy je monochromatický – černobílý) a nebo i osvit v jednotlivých částech spektra (barevné spektrum). A tato vrstva může být buďto pozitivní (osvícená místa filmu jsou tím světlejší, čím více světla na ně dopadlo) a nebo negativní (čím více dopadnuvšího světla, tím je film tmavší).

kapka

Ten pocit, když rozumím dávno zapomenutým technologiím a umím ovládat historické přístroje -_- :D