Avatar uživatele
Ivetka303

Černobílá fotka s jednou věcí barevnou

V jakém programu docílím toho, abych měla černobílou fotografii, a například jen modré oči, nebo červené tričko a zbytek bude celý černobílý ? Díky moc
Doplňuji:
Ráda bych dodala, že černobílou fotku udělat umím 😁 … jde mi o to, aby na fotce bylo jen něco barevného.. pro ty co nečtou dotazy do konce..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Beer4Real, JanaViki před 4133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

V každém pokročilém grafickém nástroji … Photoshop, Zoner atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

ve Photoshopu pomocí nástroje laso vybereš tu oblast, kterou chceš mět barevnou, výběr doladíš – vyhazení obrysů, prolnutí masky – pak vytvoříš novou vrstvu, do ní zkopíruješ výběr, přepneš se na pozadí (celý obrázek) a ten pak převedeš nějakou metodou na černou a bílou (nejlépe pomocí míchání kanálů). No a máš to – uložením do *.jpg se všechny vrstvy sloučí a hotovo.

Na takové práce si pořiď tablet s dotykovým perem (né to čemu se říká Ipad), ale něco takového:
http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=10514007Z­01U000EYJ

protože myší nebo touchpadem na notasu to jde hrozně blbě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Ještě jeden způsob ve Photoshopu:

  1. vybrat barevnou část
  2. invertovat výběr Shift+Ctrl+I
  3. Přizpůsobení/Čer­nobílý

Doplňuji:
V Zoneru je třetí bod Efekty/Odstíny šedi.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

zkus to udělat v Koši

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Já jsem otázku pochopil tak, že základem je barevná fotka, která se převede na černobílou s tím, že se část nechá barevnou.
Jestli je základem černobílá fotka, ve které se některá část má obarvit, tak na to je program Recolored. Taky se dá dokreslit štětcem nebo plné barvy vylít plechovkou.

před 4132 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek