Rowena

Černá mucholapka?

Zdravím,
mám mucholapku podivnou, takovou maličkou, a všimla jsem si,že jeden ten sklapovací list je celý černý a další má černý jen konec. Tu zelenou a černou dělí žlutá, jako když žloutnou konce jiných listů. Chci se zeptat, co to znamená. Už jsem jednou mucholapku měla, ale pak jsem jednou přišla domů a mamka říkala, že ji vyhodila, protože byla celá černá a asi spálená od slunce (byly tehdy hrozná vedra a já ji měla na parapetu). Ale tuhle novou mucholapku jsem, aby se nespálila, dala od okna za roh, takže má světlo a přitom i stínek.
Děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
www

Za sklem jí přílišné slunce vadí, stínil bych. Také může být problém v přílišné zálivce. Zkontroluj kořeny, mohou být díky tomu černé. Presadit a černé kořeny odstranit, méně zalévat.
Zdroj: Internet, pěstování