Gami.Pet

Černá díra…a..

Jáka je asi hmotnost černé díry ? A jak jsou cca velké ? co to je vakuum ? Někde jsem četla toto 1 Světelný rok je taková vzdálenost, jakou světlo ve vakuu uběhne za 1 Juliánský rok. Nevím jestli je to přesně.
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
mosoj

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Su­permasivn%C3%AD_%C4%­8Dern%C3%A1_d%C3­%ADra
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sv%C4%9Bt­eln%C3%BD_rok

juliánský je o 11 min delší než gregoriánský

Doplňuji:
Není díra jako díra !

Další odpovědi
honza19hk

díra může téměř jakkoli velká. od malých až po velké které jsou teoreticky schopné zbaštit celou galaxii.

Nicméně aktuální největší černá díra je asi státní kasa.

Reezo

Říká se, že ve středu naší galaxie, je obrovská černá díra, která uvádí naší galaxii do pohybu a udržuje jí pohromadě. Dokonce jsem četl spekulace, že by tam mohli být dvě, které kolem sebe rotují vysokou rychlostí. Jinak vákuum je prostor bez vzduchu. Hmotnost černý díry, má nějakou svou speciální jednotku, ale myslím si, že by se to mělo pohybovat v miliónech tun. Černá hmota uprostřed černé díry je velice koncentrovaná hmota, kterou díra vcucla do sebe. Říká se, že by to mohla být brána do jiného vesmíru.
Jenže nikdo by nepřežil, aby mohl vyprávět. Pokud by jste se přiblížili na kritickou vzdálenost, tak by vás zabil špagetoví efekt.

Kolmon

Hmotnost černé díry může být od pár mikrogramů (takové černé díry údajně vznikají v CERNu) až po několik miliard tun (otázka je jak se taková černá díra dá zvážit, nikdo nedokáže změřit hustotu ani objem).
Vakuum je prostor ve kterém je nula molekul (těžko představitelné).